Przyszłe trendy w technologii gier hazardowych

Niewiele branż w ostatnich latach zrewolucjonizowało swój wizerunek tak bardzo jak sektor hazardu. Sekretny świat sklepu bukmacherskiego – zadymione pomieszczenia z plastikowymi długopisami, kupony, tajemnicze kursy – ustąpiły miejsca nowemu światu, w którym hazard jest zabawny, intuicyjny i wszechobecny.

Technologia stała na czele tej transformacji, w szczególności mobilna, ale branża nie spoczywa na laurach. Nowym wyzwaniem dla firm hazardowych jest zapewnienie graczom jeszcze bardziej wciągających i przyjemnych wrażeń oraz ochrona ich przed problemami związanymi z oszustwami i hazardem. Po raz kolejny technologia będzie w centrum tych rozwiązań.

Ogromnym wyzwaniem dla firm hazardowych jest zapewnienie jeszcze bogatszego, bardziej charakterystycznego i wciągającego wrażenia z gry na urządzeniach mobilnych. Gracze oczekują wysokiej jakości grafiki i płynnej rozgrywki dla wielu graczy, która pozwala im np. symulować grę w pokera na swoim urządzeniu. Tutaj na pomoc przychodzi wirtualna rzeczywistość (VR).

Rynek VR znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, a firmy sprzętowe od HTC po Google i Samsung wprowadziły na rynek własne konkurencyjne urządzenia. Te produkty zmienią sposób w jaki korzystamy z naszych telefonów i tabletów, a dla graczy obiecują zrewolucjonizować rozgrywkę. Zamiast po prostu oglądać film „James Bond” w pociągu, VR pozwoli ludziom stać się Jamesem Bondem, pójść do wirtualnego kasyna i usiąść z graczami – chociaż wirtualne martini wciąż jest niestety jeszcze nieosiągalne. Pomimo niewątpliwych postępów w tej dziedzinie na wysokiej jakości produkt u ulubionego bukmacher czy operatora kasyna online będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. 

Dwie inne technologie, które rewolucjonizują niemal każdą branżę, to sztuczna inteligencja (AI) i boty. Dają one znaczące możliwości sektorowi gier, zarówno z perspektywy eksperymentalnej, jak i bezpieczeństwa. Na przykład boty i sztuczna inteligencja mogą identyfikować wzorce problemowego hazardu, wysyłać graczom wiadomości i zapewniać pomoc i wsparcie.

W tym roku w szczególności wielu operatorów zaczęło koncentrować się na tym, aby poprawić swoje działania w zakresie odpowiedzialnego hazardu. Na przykład  Mr Green dzięki narzędziu opartemu na AI pozwala graczom badać własne zachowania związane z ryzykiem i rozwiązywać wszelkie problemy na wczesnym etapie. Swoje własne rozwiązania w tym zakresie oparte na uczeniu maszynowym wprowadzają inni giganci branży jak Kindred, LeoVegas, Playtech, SBG i bet365. 

Przewiduje się, że sztuczna inteligencja w przyszłym roku będzie wykorzystywana szczególnie w zakresie marketingu, CRM i handlu. 

więcej o nowych technologiach i sztucznej inteligencji w Magazynie E-play.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.