Debata w Hiszpanii na temat integralności sportu

Władze hiszpańskie stale wzmacniają swoją politykę przeciwko ustawianiu meczów, a branża bukmacherska stale się rozwija. Stowarzyszenie hiszpańskich piłkarzy zorganizowało więc debatę na ten temat, w której uczestniczył DGOJ.

Lokalny regulator DGOJ wziął udział w debacie na temat ustawiania meczów, organizowanej przez Związek Hiszpańskich Piłkarzy.

Wydarzenie „oszustwo i ustawianie meczów” odbyło się 28 listopada i koncentrowało się na rozwoju przejrzystości w Hiszpanii. Dyrektor DGOJ Juan Esponosa powiedział, że organ regulacyjny działa na rzecz zapobiegania i wykrywaniu niezgodnych zachowań, które wpływają na uczciwość sportu.

Espinosa podkreślił również, że rozwój regulowanego i w pełni kontrolowanego rynku zakładów, na którym można śledzić wszystkie transakcje, stanowi gwarancję ochrony w szczególności konsumenta i porządku publicznego w ogóle.

Wzrost przychodów z gier w Hiszpanii

Przychody brutto z gier hazardowych (GGR) w Hiszpanii wyniosły w trzecim kwartale roku 191 milionów euro. Wyniki te stanowią wzrost o 5% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r. i wzrost o 7% w porównaniu z drugim kwartałem 2019 r.

Wszystkie segmenty zwiększyły przychody z poprzedniego kwartału, z wyjątkiem kasyn, które odnotowały spadek o 4% w porównaniu do drugiego kwartału, ale o 9% więcej niż rok wcześniej. Z całkowitego GGR w trzecim kwartale zakłady sportowe stanowiły 53%, kasyno 35%, poker 11%, a bingo 2%.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *