Reprezentacja Polski w piłce nożnej: szanse drużyny na MŚ 2022

Reprezentacja Polski w piłce nożnej nie jest w najlepszych humorach na mundial w Katarze. Drużyna ledwo uniknęła spadku z Ligi A Ligi Narodów UEFA. W sześciu meczach w ramach tego turnieju Polacy ponieśli trzy porażki. Kibice mają jednak nadzieję, że Cheslav Michnevich, który zastąpił Paulo Souzę na stanowisku głównego trenera, znajdzie podejście do zespołu. I oczywiście wiele będzie zależało od nastroju i gotowości funkcjonalnej lidera reprezentacji – Roberta Lewandowskiego.

Do jakiej grupy wpadła reprezentacja Polski?

„Biało-Czerwoni” wolą losu dostał się do kwartetu C. Oprócz Polaków w jego skład wchodzą reprezentacje Argentyny, Meksyku i Arabii Saudyjskiej. Wiele rozstrzygnie się już w meczu otwarcia, w którym Lewandowski i spółka zmierzą się z Meksykanami.

Zdaniem ekspertów, to w parze Polska-Meksyk rozstrzygną się losy drugiego miejsca w grupie C. Arabia Saudyjska jest wyraźnym outsiderem. To właśnie z tą drużyną Białe Orły spotkają się w drugiej rundzie fazy grupowej. Tutaj kibice naturalnie liczą na obowiązkowe trzy punkty.

Polacy rozegrają trzeci mecz z faworytem kwartetu – Argentyńczykami. Gwiezdny skład dowodzony przez Messiego w końcu wygrał Puchar Ameryki i wybiera się na Mistrzostwa Świata jako jeden z faworytów. W ostatnim meczu fazy grupowej wiele będzie zależało od tego, czy Amerykanie z Ameryki Południowej zapewnią sobie awans do play-offów.

Szanse na play-off: szacunki ekspertów

Na oficjalnej stronie internetowej firmy bukmacherskiej mostbet-pl pojawiły się już cytaty, które odzwierciedlają szanse polskiej drużyny na awans do playoffów. Współczynnik wynosi 1,87. Mniej więcej takie same szanse, jakie eksperci dają Meksykanom.

Nic dziwnego, że polscy kibice z zapartym tchem czekają na pierwszy mecz swoich idoli na mundialu w 2022 roku. W konfrontacji twarzą w twarz z Meksykiem rozstrzygną się bowiem losy drugiego miejsca w grupie. Ale to, że „czerwono-biali” zdołają zająć pierwszą linię w kwartecie C, analitycy dają znacznie mniejsze szanse. Możesz postawić na taki wynik selekcji ze współczynnikiem 6,00.

Czy możemy spodziewać się sensacji od Polaków na mundialu?

Według analityków bukmacherskich, reprezentacja Polski znajduje się na 16. linii na liście pretendentów do zdobycia trofeum. Wyżej nawet takie zespoły jak USA i Senegal.

Współczynnik ostatecznego triumfu Polaków to 121,00.

Taki sceptycyzm jest całkowicie uzasadniony. Faktem jest, że polska drużyna ma problemy ze zmianą pokoleń. Do tej pory nie widziano jakościowego zastępstwa dla takich głównych wykonawców jak Lewandowski, Szczęsny, Glick, Rosicky, a mimo to wszyscy mają ponad trzydzieści lat. Średnia wieku zawodników wchodzących w skład rozszerzonego składu sięga już 27 lat.

Wiele będzie zależeć od tego, czy Cheslav Michnevich znajdzie optymalną równowagę między doświadczonymi i młodymi wykonawcami. Oczywiście po Białych Orłach nie należy się spodziewać złota, ale kibice liczą na przyzwoity występ i obowiązkowe wyjście z grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.