Live Betting

Live Betting czyli zakłady zawierane w trakcie zdarzenia to jedna z możliwości gry, jaką oferują nam internetowi bukmacherzy. Cała zabawa polega na tym, że dokonać zakładu możemy nie tylko przed rozpoczęciem interesującego nas zdarzenia ale również w czasie jego trwania aż do samego końca.

Czym zakłady na żywo różnią się od zwykłych zakładów „przedmeczowych”? Są zdecydowanie bardziej emocjonujące i wymagają wytężonej uwagi zarówno od gracza jak i bukmachera. Kursy zmieniają się dynamicznie w zależności od sytuacji. Tutaj pomyłka może drogo kosztować!

live1

Jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że interesuje nas mecz piłkarski między drużynami Realu Madryt i FC Barcelony. Przed rozpoczęciem spotkania bukmacher ustalił na to spotkanie kurs trzydrogowy 2.50 – 3.50 – 1.50, co oznacza, że lekką przewagę dał Katalończykom i za ich zwycięstwo płaci najmniej a najwięcej daje za obstawienie remisu. Jednak Real strzela pierwszą bramkę i już Barcelona ma mniejsze szanse na wygraną – bukmacher na żywo zmienia kurs powiedzmy na taki: 1.50 – 2.50 – 3.50. I właśnie w tej chwili możemy po tym kursie obstawiać. Typować możemy oczywiście nie tylko wynik końcowy meczu ale także ilość strzelonych bramek, otrzymanych kartek czy podyktowanych rzutów rożnych. Zakładów na każde wydarzenie jest zazwyczaj kilkadziesiąt.

live2

Na wysokość kursów wydarzeń na żywo wpływ mają nie tylko gole. Każde osłabienie jednej z drużyn, np. otrzymana kartka lub kontuzja, powoduje zmianę kursu. Najbardziej newralgiczną sytuacją w meczu jest z pewnością podyktowanie rzutu karnego – w takiej chwili bukmacher może wstrzymać przyjmowanie zakładów. Postawić będziemy mogli dopiero po strzale. Oczywiście w pozostałych dyscyplinach inne sytuacje wpływają na zmiany kursów.

Dlaczego warto obstawiać zakłady na żywo? Bukmacherzy to tylko ludzie a wydarzeń, które możemy obstawiać na żywo, jest mnóstwo. Warto polować na okazje – bukmacher może się zagapić i zbyt późno skorygować kurs. Każda pomyłka buka to nasz zysk!

live3

Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że obstawianie na żywo jest tak ekscytującą rozrywką. Otóż coraz więcej internetowych bukmacherów oferuje, przy okazji zakładów na żywo, usługę live streaming. Jest to ni mniej ni więcej tylko bezpośrednia transmisja wideo z obstawianego przez nas wydarzenia. W jednym okienku oglądamy mecz – w drugim stawiamy zakłady. Raj dla każdego miłośnika sportu i bukmacherki!

Miłej gry!