Wartościowy zakład

Jeśli chcesz zostać wygrywających graczem musisz posiadać umiejętność wyłapywania wartościowych zakładów. Czym dokładnie jest wartościowy zakład i w jaki sposób odkryć jego wartość?

Bukmacherzy ustalają kursy na podstawie wyliczonego prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia. Wykorzystują do tego statystyki, dane historyczne, około meczowe informacje, ale nigdy to prawdopodobieństwo nie będzie wyliczone idealnie jak w przypadku rzutu monetą. W świecie sportu jest za dużo dodatkowych czynników, które wpłynąć mogą na końcowy rezultat.

Wartościowy zakład to taki zakład, w którym sugerowane przez kurs prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia jest niższe niż reale prawdopodobieństwo wystąpienia.

Aby odkryć prawdziwą wartość zakładu, sam musisz określić prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia. Jeśli wyliczone prawdopodobieństwo wygranej jest wyższe niż wynikałoby to z kursów bukmacherów, to w perspektywie długoterminowej będziesz mógł cieszyć się wygranymi.

Posłużmy się najprostszym przykładem czyli rzutem monety.

Prawdopodobieństwo wyrzucenia jeden ze stron monety wynosi zawsze 50%. Oznacza to, że prawidłowy kurs na to jedną z możliwości wyniku powinien wynosić dokładnie 2.0. Jeśli jest wyższy, zakład jest wartościowy.

Załóżmy, że jeden z bukmacherów oferuje nam kurs na wyrzucenia reszki 2,2. W tym wypadku zakład przyniesie nam 10% profit.

Przy 10 rzutach i stawce 1pln, 5 razy wygramy 2,2 i 5 razy przegramy.

2,2*5zł – 2*5zł = 11-10 = 1zł

Nasz zysk wynosi 1zł czyli 10% stawki.

Jak odszukać wartościowe zakłady

Oczywiście nie będziesz szacował prawdopodobieństwa wystąpienia każdego zdarzenia. Najlepszym sposobem jest sprawdzanie tylko tych zdarzeń, w których bukmacherzy nie są zgodni. Bardzo pomocne będą różnego rodzaju strony internetowe, które porównują kursy oferowane przez operatorów.

Pamiętaj, że jeśli jesteś w stanie zdobyć jakąś przewagę nad bukmacherem np. poufne informacje to musisz je uwzględnić w obliczeniach i porównać z tym co oferuje operator.

Perspektywa długoterminowa

Pamiętaj, że w przypadku zakładów wartościowych ważne jest, aby podczas obstawiania brać pod uwagę perspektywę długoterminową. Nawet w przypadku rzutu moneta i kursie 2,2 istnieje szansa, że po krótkim okresie czasu będziemy na minus. Wszystko powinno się wyrównać i działać na naszą korzyść przy dużej ilości prób. Oczywiście słowo „dużej” jest ciężkie do określenia.

Ważne jest też, aby znaleźć operator, który oferuje najwyższy kurs na interesujące nas zdarzenie. Pamiętaj, że wyższy kurs = niższe prawdopodobieństwo wystąpienia według bukmacher, co jest dla nas idealną opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *