Dlaczego bet365 wycofało się z Polski?

Jak wszyscy wiemy, od dnia 1 kwietnia 2017 roku, światowy gigant bet365 wycofał wszystkie swoje produkty z Polski.

Informacje o tym, że serwis przestanie funkcjonować na terenie naszego kraju pojawiały się już przed tą datą. Jednak w dniu 1 kwietnia 2017 bukmacher zablokował swoją domenę dla rezydentów Polski.

Wydawało się, że polski rynek jest na tyle istotny dla serwisu, iż postara się powrócić, najszybciej jak to możliwe. Globalny zasięg firmy, możliwości finansowe pozwoliłyby serwisowi rozpocząć działalność znacznie szybciej niż mogłoby się to wydawać. Jednak po głębszej analizie stwierdzono, że 12% podatek nałożony na obroty generowane przez firmy oferujące gry hazardowe online jest nie do przyjęcia. Wydaje się zatem, że zyski firmy, odliczając wszelkiego rodzaju koszty związane z prowadzeniem działalności w Polsce nie wygenerowałyby dla bukmachera wartościowego zysku. Stąd też bet365, mimo zapewnień o powrocie, nie ma zamiaru powracać na polski rynek dopóki nie wyzdrowieje na nim sytuacja.

Zdaniem firmy, celem rządu RP było stworzenie korzystniejszych warunków dla Totalizatora Sportowego, który jest podmiotem Skarbu Państwa, zaczął więc utrudniać warunki rynkowe innym firmom, między innymi serwisowi bet365. I niewiele się w tym bet365 pomyliło, bowiem spośród aktualnie działających na rynku serwisów bukmacherskich, tylko dwie największe firmy notują zyski (Fortuna, STS), forBET działa na poziomie rentowności, natomiast każda z pozostałych spółek „dokłada” do interesu.

Inaczej jednak niż wiele zagranicznych koncernów działających w polskiej szarej strefie, bet365 zaprzestał działalności na terenie naszego kraju, aby uniknąć jakichkolwiek problemów prawnych z tym związanych, czy ewentualnych kar finansowych. Serwis dostosował się do aktualnie panujących reguł w Polsce, a ze względu na skomplikowane przepisy nie oferuje na naszym rynku swoich usług.

1 thought on “Dlaczego bet365 wycofało się z Polski?

  1. ale bedac np za granica mozna grac u bukmacherow ktorzy nie maja polskich licencji? jak to wyglada w praktyce, zeby ewntualnie udowodnic ze nie gralo sie z terytorium polski? czy polak wogole moze zalozyc u nich konto bedac np na wakacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.