Ochrona gracza w bet365

Lider branży hazardowej w Europie, bet365 uchyliło rąbka tajemnicy w sprawie środków, które wprowadził w celu zwiększenia ochrony graczy i bezpieczniejszych praktyk hazardowych.

W jednej z części raportu strategicznego, firma skupiła się na wprowadzeniu systemu ochrony gracza. System wczesnego wykrywania zagrożeń Bet365 o nazwie „EROS” monitoruje aktywność klientów pod kątem „zachowań, które mogą wskazywać na potencjalne obawy”. W ubiegłym roku operator badał wykorzystanie technik uczenia maszynowego w celu dalszego rozwoju programu EROS, aby znacznie poprawić wykrywanie zachowań zagrożonych. Firma potwierdziła, że ​​opracowano wstępny model, który wkrótce przejdzie przez początkową fazę testów.

Dodatkowo, wraz z partnerem Focal Research – firmą zajmującą się badaniami społecznymi z siedzibą w Kanadzie – bet365 opracowuje praktyczne narzędzie wykorzystujące dane graczy do identyfikowania wzorców hazardu wysokiego ryzyka wśród klientów. Grupa używa również tych samych danych do informowania, w jaki sposób komunikuje się z klientami wysokiego ryzyka.

Bet365 informuje, że poprawia także sposób, w jaki realizuje bardziej bezpośrednie formy interakcji z klientami, we współpracy z GamCare, opracowując szkolenia dla wyspecjalizowanych pracowników mających kontakt z klientem. Obejmuje to szczególne skoncentrowanie się na podstawowych umiejętnościach, takich jak strategie motywacyjne zachęcające klientów do podejmowania pozytywnych kroków w zakresie kontroli hazardu.

Operatorzy twierdzą, że usprawnienia były częściowo spowodowane chęcią zapewnienia klientom znacznie większej elastyczności w ustawianiu narzędzi do zarządzania hazardem, oprócz dostarczania klientom większej ilości danych behawioralnych, w celu informowania graczy o ich decyzjach.

Doprowadziło to do opracowania nowego narzędzia, które umożliwia klientom blokowanie dostępu do hazardu w określone dni lub godziny, z możliwością powtarzania go co tydzień.

Tym samym bet365 stało się jedną z pierwszych firm, które w tak głęboki sposób skoncentrowały się na polityce odpowiedzialnej gry. Co istotne, firma twierdzi, iż nie jest to podyktowane wyjściem przed konkurencję, a rzeczywistą chęcią ochrony gracza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.