D. Thiem – A. Zverev, 31/01, godz: 09:30, kort: Melbourne Park

W półfinałowym starciu tenisowego turnieju Australian Open 2020, niemiecki tenisista Alexander Zverew, zmierzy się z Austriakiem Dominicem Thiemem.

Thiem, dokonał niewiarygodnej rzeczy w poprzedniej rundzie, gdyż w czterech setach pokonał kandydata do wygrania tego turnieju, Rafaela Nadala. Co bardzo istotne w kwestii kolejnego meczu, Thiem wygrał wszystkie swoje sety po Tie-Breakach! Tego typu sukcesy z pewnością budują zawodników, którzy byli underdogami w meczu.

Z kolei Alexander Zverev zwyciężył w pojedynku ze Stanem Wawrinką. Było to o tyle interesujące starcie, że Niemiec wysoko przegrał pierwszego seta tego meczu – 6-1. Niemniej od tego czasu na korcie dominował już Zverev. W drugim secie wygrał wszystkie gry serwisowe. Nie znaczy to, że Wawrinka się poddał, jednak Zverev był naprawdę w doskonałej dyspozycji w tym meczu.

Bardzo trudno będzie pokonać kogoś, kto wyeliminował faworyta do zdobycia Wielkiego Szlema, lecz tym razem, paradoksalnie Thiemowi może być trudniej.