Napoli – Real Sociedad | 10/12/2020

Pulsujący punkt kulminacyjny do grupy F Ligi Europy czeka w czwartek wieczorem, gdy liderzy grupy Napoli i czołowych zawodników La Liga Real Sociedad zmierzą się na Stadio Diego Armando Maradona.

Chociaż Napoli ma dwa punkty przewagi nad La Realem i drużyną holenderską AZ Alkmaar – a drużyna Gennaro Gattuso z pewnością zakwalifikuje się, jeśli uniknie porażki – mogą jednak zostać wyeliminowani, jeśli przegrają. Real musi dorównać lub lepszemu wynikowi AZ w Rijece, aby zapewnić sobie własny postęp.

Napoli bierze udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej UEFA (UEL), wiedząc, że zwycięstwo zapewni zwycięstwo w grupie, a remis wystarczy, by awansować do fazy pucharowej. Mają powód, by walczyć o zwycięstwo, mając szansę na wygranie pierwszego u siebie zwycięstwa od czasu zmiany nazwy stadionu w Neapolu na „Diego Armando Maradona Stadium”.

Tak czy inaczej wynik wydaje się prawdopodobny, ponieważ gospodarze nie brali udziału w remisie u siebie od lipca (W7, L3), a dziewięciu ostatnich było świadkami zwycięskiej drużyny w tym dniu. Jednak pięć z ośmiu europejskich meczów Napoli u siebie (w tym eliminacje) z hiszpańskim przeciwnikiem zakończyło się remisem (W2, D5, L1).

Zwycięstwo i tak wyrzuci Real Sociedad do fazy pucharowej, ale każdy inny wynik wystarczy, jeśli nie wypadnie gorzej niż Alkmaar, który zagra z wyeliminowaną Rijeką. Jednak fakt, że dwie poprzednie europejskie wyjazdy Sociedad do Włoch zakończyły się porażką przynajmniej dwoma bramkami, nie doda pewności kibicom.

Z dala od domu „La Real” jest nadal niepokonany we wszystkich rozgrywkach w tej kampanii (W5, D3), tracąc tylko raz przed RR w tym biegu, zdobywając pierwsze miejsce w każdym zwycięstwie. W rzeczywistości Sociedad zachował cztery czyste konto w ostatnich pięciu meczach wyjazdowych UEL, a pięć z dziewięciu goli Sociedad w tych meczach padło w drugiej połowie.

Data: 12.10.2020 r
Godzina: 20:55
Miejsce: Stadio Diego Armando Maradona (Neapol)
Wybierz dla tego meczu:
„1” – @ 1,95 (Fortuna)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *