Athletic Bilbao – Celta Vigo | 04/12/2020

Celta Vigo będzie chciała wyprowadzić się ze strefy spadkowej La Liga, kiedy w piątek wieczorem kontynuują swoją kampanię w sezonie 2020-21 w Athletic Bilbao.

Goście zdobyli ważne trzy punkty przeciwko Granadzie w niedzielę, aby przesunąć się z dołu tabeli, podczas gdy Athletic zebrał punkt powitalny na Getafe ostatnim razem.

W obliczu najniższej w lidze średniej wynoszącej zaledwie 6,70 strzałów na mecz (i 2,10 na bramkę), nie jest zaskoczeniem, że Athletic Bilbao straciło jednego gola lub nie stracił ani jednego gola w imponujących ośmiu z dziesięciu meczów La Liga (LL) w 2020 roku / 21 (W4, D1, L5). Z ulgą wrócą do domu, gdzie zapewnili sobie trzy ostatnie zwycięstwa w LL.

Ostatni mecz Athletic u siebie sprawił, że zdobyli jedyne czyste konto w którymkolwiek z ostatnich pięciu meczów LL w dowolnym miejscu – powtórzenie tego nie tylko sprawiłoby, że wyeliminowaliby przeciwników w LL dopiero po raz trzeci w tym sezonie, ale także zrobiliby serię siedem kolejnych spotkań LL H2H zorganizowanych w Bilbao, w których obie drużyny znalazły się za bramką.

Podobnie, obie drużyny strzelały gole w każdym z ostatnich pięciu ligowych spotkań Celty Vigo w dowolnym miejscu, a Celta strzelał nawet gole w pierwszej połowie w każdym z trzech ostatnich. Od trzeciego dnia meczu nie udało im się zapewnić sobie przewagi w HT, z wyjątkiem jednej z pięciu porażek w LL w tym sezonie (W2, D4) poprzedzonych deficytem w przerwie.

W ostatnich czterech wyjazdowych wyjazdach Celty w LL stracili pierwszego gola (D2, L2) i trzykrotnie w ciągu pierwszych 25 minut meczu. To szczególnie kosztowny nawyk dla drużyny, która nie wygrała meczu wyjazdowego LL, przegrywając z otwierającym mecz (D6, L18) od początku sezonu 2018/19!

Data: 12.04.2020 r
Godzina: 21:00
Miejsce: Estadio San Mamés (Bilbao)
Typ dla tego meczu:
„Ponad 2,5” – @ 2,24 (betway)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.