Bayern Munich – RB Leipzig | 05/12/2020

Bayern Monachium zmierzy się w sobotę z RB Lipsk w Bundeslidze w starciu na szczycie tabeli, które może okazać się decydujące pod względem tytułu. Liderzy ligi, Bayern, mają dwupunktową poduszkę nad swoimi przyszłymi przeciwnikami na szczycie tabeli; losowanie w sobotę wystarczyłoby, aby ich tam zatrzymać.

To starcie na szczycie tabeli, gdy goście RB Lipsk próbują przeskoczyć Bayern Monachium na pierwsze miejsce, wygrywając pierwsze w historii wyjazdowe zwycięstwo z panującymi mistrzami. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale Lipsk jest jedyną drużyną, która powstrzymała 30-krotnych mistrzów Niemiec przed strzeleniem gola podczas 53 meczów szefa Bayernu Hansi Flicka po tym, jak pokonali ich 0: 0 w ostatnim meczu H2H, który odbył się tutaj.

W tym okresie Bayern strzelił średnio 3,21 gola na mecz Bundelisgi – to najwyższa średnia wszystkich trenerów w historii ligi. Nic więc dziwnego, że 31 bramek, które Bayern strzelił po dziewięciu rundach w tym sezonie, równa się rekordowi ligi z sezonu 1974/75. Remis 1: 1 w ostatnim ligowym meczu Bayernu u siebie zakończył jednak ich 100% rekord u siebie w Bundeslidze w tym sezonie (W3, D1), w którym prowadzili w HT we wszystkich trzech zwycięstwach.

Najlepszy w historii początek Lipska w najwyższej klasie rozgrywkowej był kontynuowany wygraną 2: 1 w ostatniej rundzie (W6, D2, L1). trzeci mecz w ciągu ostatnich pięciu rund Bundesligi. Jednak to ich obrona zasługuje na wiele pochwał, tracąc najniższe w lidze 0,67 gola na mecz.

Jednak na drodze Lipsk miał problemy, rejestrując do tej pory tylko jedno zwycięstwo ligowe (W1, D2, L1). Średnio jeden gol strzelony na wycieczkę był największym problemem i nie wzbudza pewności siebie, gdy Lipsk szuka swojego pierwszego gola w meczu H2H na wyjeździe (D1, L3).

Data: 12.05.2020 r
Godzina: 20:30
Miejsce: Allianz Arena (Monachium)
Typy dla tego meczu:
„1” – @ 1,43 (Totolotek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.