Czym właściwie są zakłady bukmacherskie?

zakłady bukmacherskie

Wielu z Was zastanawia się zapewne, co to w ogóle są zakłady bukmacherskie? Dlatego dziś wyjaśnimy sobie lepiej to pojęcie, podamy przykłady i rodzaje. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie nasz dzisiejszy artykuł!

Zakłady bukmacherskie – co to takiego?

Zakłady bukmacherskie to najprościej rzecz ujmując, gatunek zakładów losowych, w których celem jest przewidzenie wyniku wydarzeń: społecznych, sportowych lub politycznych. Przyjmują je albo specjalne firmy, albo pojedyncze osoby – tak zwani bukmacherzy. Zależnie od tego, jaki rezultat ma obstawiane przez nas wydarzenie, kupon może być przegrany, przegrany w połowie, wygrany, wygrany w połowie albo zwrócony. To, ile wygraliśmy zależy od kursu danego zakładu (kursu, który obowiązuje w chwili zawierania go). W naszym kraju działa kilka firm bukmacherskich. Od 2009 roku (kiedy weszła w życie ustawa o grach hazardowych) są one całkowicie legalne jeśli uzyskały pozwolenie.

Rodzaje zakładów

W ofercie firm zajmujących się tematem istnieje wiele możliwości zakładów bukmacherskich. Możecie nie tylko wybierać zakłady sportowe – które najczęściej polegają na obstawieniu wyniku spotkania czy wyników w indywidualnych dyscyplinach. Jednak mogą to też być zakłady bardziej szczegółowe, które zazwyczaj mają lepszy kurs – ciekawym zakładem przy ostatnich Mistrzostwach Świata w piłkę nożną było np. założenie, że Suárez ugryzie kogoś w czasie meczu Urugwaju. Dużą popularnością cieszą się także zakłady akumulacyjne – czyli zakład, w ramach którego obstawiasz kilka oddzielnych wyników i kupon taki wygrywa wtedy, gdy wszystkie zakłady są wygrane. Szanse trafienia wszystkich są mniejsze, dlatego rośnie ewentualna wygrana (wygraną z każdego zakładu mnoży się przez siebie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.