Chcemy być partnerem, nie tylko sponsorem…

Pod koniec ubiegłego roku firma Sky Bet przedłużyła umowę sponsorską z niższymi klasami rozgrywkowymi w Wielkiej Brytanii. Kontrakt obecnie obowiązuje do 2019 roku. Z tej okazji z Dyrektorem ds. Sponsoringu firmy Sky Bet, Edem Martinem porozmawiał serwis SBCnews.

SBC: Co przekonało firmę Sky Bet do przedłużenia partnerstwa z Football League na kolejne trzy lata?

EM: To niezwykle istotne dla nas narzędzie, umożliwiające bezpośredni kontakt z przedstawicielami 72 społeczności sportowych poprawiające wizerunek i rozpoznawalność naszej marki. Niezależne badania pokazały, że Sky Bet jest bukmacherem pierwszego wyboru dla kibiców, których drużyny grają w Football League. Uważamy, że nie byłoby to możliwe do osiągnięcia bez bezpośredniego kontaktu z fanami. Zamierzamy kontynuować te działania poprzez uzupełnianie naszej strategii marketingowej nie tylko z korzyścią dla naszego konsumenta, ale również całych rozgrywek piłkarskich.

SBC: Czy umowa podpisana w 2016 roku przewiduje nowe formy współpracy w porównaniu do poprzedniej?

EM: Dla fanów pierwszą zauważalną zmianą są efekty re-brandingu Football League w English Football League (m.in. nowe logo rozgrywek – przyp. red.). Kolejne zmiany będą pojawiać się sukcesywnie w przyszłości, więc proszę przyglądać się uważnie.

SBC: W porządku, oczywiście będziemy mieć to na uwadze. Ed, czy możesz powiedzieć nam o szczegółach planów działań marketingowych na najbliższy czas i uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej ich efektywności?

EM: Nasze podejście było i jest takie same. Chcemy konsekwentnie udoskonalać to co robimy. Będziemy nadal rozwijać kampanie, które przynoszą korzyści klientom i fanom klubów Football League. Konsekwentnie zamierzamy stosować politykę otwartości na głos kibica i każdego z 72 klubów Championship, Football League One i Football League Two. Nowy kontrakt zakłada większe korzyści finansowe dla zespołów, usprawniona została również procedura podziału przychodów z określonych klientów. Czuliśmy, że jest to niezwykle istotny element w kontekście zacieśniania naszej współpracy i pokazania, że ma ona charakter partnerstwa a nie tylko zwykłego sponsoringu.

SBC: Poprzednia umowa zakładała, że Sky Bet zostanie Oficjalnym Bukmacherem klubów Football League. Czy ona nadal obowiązuje?

EM: Jako sponsor tytularny rozgrywek jesteśmy Oficjalnym Bukmacherem Football League. Dzięki obecności specjalnego modelu przychodowego, który został zaprojektowany tak aby zapewnić dochody wszystkim zainteresowanym, korzyści z tego układu odnoszą wszystkie 72 kluby Football League.

SBC: Wybiegając nieco w przyszłość Sky Bet nadal jest sponsorem tytularnym fazy Play-Off. Czy z punktu widzenia umowy sponsorskiej to najbardziej ekscytujący moment sezonu?

EM: Z pewnością tak, szczególnie z uwagi na wysoką stawkę dla drużyn biorących udział w Play-Off. Atmosfera, która w tym czasie udziela się kibicom na Wembley jest szczególna. Niemniej jednak poziom naszej satysfakcji wzrasta niezależnie od tego, czy klub awansował poprzez baraże, czy bezpośrednio w sezonie regularnym.

SBC: Jakie są zatem Twoje oczekiwania dotyczące zakończenia Sky Bet Football League w tym sezonie? Emocjonująca runda rzutów karnych, zakończona tzw. „nagłą śmiercią”?

EM: Z punktu widzenia marki rzuty karne w ostatnim, decydującym meczu na Wembley są świetne, natomiast z uwagi na dbanie o zdrowie kibiców optuję zawsze za rozstrzygnięciem meczu w regulaminowym czasie. Z pewnością nie pogardzilibyśmy powtórką finału rozgrywek Sky Bet Championship z zeszłego sezonu. Ten poziom emocji ma niewątpliwie korzystny wpływ na reklamę Football League i może jedynie usprawnić nasze relacje z klubami ligi.

Źródło: SBCnews.co.uk

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *