Walka o slot BLAST Premier Spring Showdown zaczyna się – nadchodzi Fantasyexpo Cup

Pierwsza edycja Fantasyexpo Cup rozpoczyna się 23 marca. Przez kolejne trzy dni wyłoniony zostanie zwycięzca, który awansuje do BLAST Premier Spring Showdown 2021.

Fantasyexpo Cup jest częścią cyklu turniejowego, który ma za zadanie wyłonić uczestników nadchodzące BLAST Premier Spring Showdown 2021. Wydarzenie organizowane przez polską agencję Fantasyexpo skupia się na krajach Europy Zachodniej, od lat będących kluczową częścią sceny Counter-Strike’a.

Minione dwa tygodnie upłynęły pod znakiem regionalnych turniejów kwalifikacyjnych, które wyłoniły pięciu uczestników Fantasyexpo Cup. W tym czasie wyłonione zostały najlepsze drużyny z regionów DACH, Francji, Polski i Wielkiej Brytanii oraz przeprowadzono otwarte kwalifikacje ostatniej szansy. Zwycięzcy dołączyli do zaproszonych wcześniej mousesports, FunPlus Phoenix oraz MAD DOG’S PACT i podzieleni na dwie grupy, które prezentują się następująco:

Grupa A
● mousesports
● MAD DOG’S PACT
● Sprout
● DBL Poney

Grupa B
● FunPlus Phoenix
● Pompa Team
● Endpoint
● Team LDLC

Uczestnicy rozegrają fazę grupową według formatu GSL. Mecze fazy grupowej będą miały charakter best-of-one, zaś wszystkie kolejne, aż do finału, będą pojedynkami best-of-three. Jedna najlepsza drużyna awansuje do turnieju BLAST Premier Spring Showdown i wzbogaci się o $25.000. Jest to kwota, którą zapewnia BLAST na rozwój organizacji.

Fantasyexpo Cup odbędzie się w dniach 23-25 marca i będzie go można oglądać na kanale https://www.twitch.tv/blastpremier.

Harmonogram meczów

23.03 Group A 24.03 Group B 25.03 – Playoffs
Match 1 – 17:00

Mousesports vs DBL Poney

Match 2 – 18:15

Sprout vs PACT

Match 3 – 19:30

Winner M1 vs Winner M2

Match 4 – 20:45

Loser M1 vs Loser M2

Match 5

Loser M3 vs Winner M4

Match 1 – 17: 00

FPF vs Team LDLC

Match 2 – 18:15

Endpoint vs Pompa Team

Match 3 – 19:30

Winner M1 vs Winner M2

Match 4 – 20:45

Loser M1 vs Loser M2

Match 5

Loser M3 vs Winner M4

 

Semifinal 1 – 15:30

Semifinal 2 – 18:00

Final – 21:00

Najwyżej notowaną drużyną z całej stawki jest FunPlus Phoenix, które zajmuje rekordowe w swojej historii 15. miejsce w rankingu HLTV. mousesports i Sprout to kolejne dwa zespoły, które możemy znaleźć w zestawieniu 30. najlepszych zespołów świata. Pozostali uczestnicy znajdują się niżej, a dla zawodników Pompa Team będzie to pierwszy tak duży międzynarodowy turniej w ich karierze. Ich awans najlepiej obrazuje wspólny cel organizacji BLAST Premier i Fantasyexpo, które od lat starają się rozwijać struktury esportowe poza światową czołówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.