Piąty sezon rozgrywek European Development Championship

18 sierpnia rozpocznie się faza grupowa kolejnej edycji turnieju European Development Championship. W rywalizacji udział weźmie 16 drużyn z całej Europy, a na liście uczestników znalazły się dwie polskie formacje – M1 EDEN oraz x-kom AGO. Wydarzenie organizowane jest przez Eden Esport oraz polską agencję gamingową Fantasyexpo.

Rozgrywki poprzedzone zostały dwoma turniejami kwalifikacyjnymi oraz fazą Wildcard, która wyłoniła dwóch pierwszych uczestników – Infinite oraz bankaPEPSI. Faza grupowa turnieju głównego odbędzie się w dniach 18-28 sierpnia, zaś rywalizacja w ramach fazy playoff wystartuje 2 września. Wielki finał zaplanowano na 5 września, a w puli nagród całego turnieju raz jeszcze znalazło się $30.000.

Pełna lista uczestników piątego sezonu wygląda następująco:

● 1WIN
● 100 PG
● B8
● K23
● M1 EDEN
● Budapest Five
● Young Ninjas
● AllStars
● SKADE
● Fiend
● DBL Poney
● Lyngby Vikings
● x-kom AGO
● LDLC OL
● INFINITE
● bankaPEPSI

W turnieju zobaczymy dwie polskie formacje – M1 EDEN, które wywalczyło sobie miejsce w rozgrywkach, a także zaproszone x-kom AGO, które na ten moment jest jedynym reprezentantem polski uplasowanym w pierwszej trzydziestce rankingu HLTV. W rywalizacji udział wezmą także K23 oraz SKADE, czyli mistrzowie pierwszego i trzeciego sezonu European Development Championship.

Jest to piąta i zarazem ostatnia edycja cyklu rozgrywek European Development Championship. Łączna pula nagród wszystkich sezonów wyniosła $150.000, a zwycięzca każdego z nich otrzymał także możliwość odbycia bootcampu na Malcie.

Zbliżające się wydarzenie transmitowane będzie w wielu językach – angielskim na głównym kanale Eden Esports, a także w innych językach na kanałach partnerów:

● Angielski – https://www.twitch.tv/edenesports
● Rosyjski – https://www.twitch.tv/csruhub
● Polski – https://www.twitch.tv/goodgame_league
● Węgierski – https://twitch.tv/esport1tv
● Niemiecki – https://twitch.tv/fragster_de_cs
● Rumuński – https://www.youtube.com/channel/UCyuhuu6PIoZqyCyuvw7xoQQ
● Szwedzki – https://www.twitch.tv/nipgamingtv

Rozgrywki wspierane są przez partnerów: GamingMalta, Visit Malta, Parimatch, HellCase oraz GRID.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.