Siatkarska Liga Narodów, Iran – Polska, 12/07/2019, godz: 00:00

W pierwszym meczu Final Six, reprezentacja Polski niespodziewanie pokonała faworyzowaną Brazylię 3:2, czym sprawiła niemałą niespodziankę dużej grupie polskich kibiców. Kolejny mecz, kadra Vitala Heynena rozegra dzisiejszej nocy z Iranem.

Przebieg meczu był następujący: pierwszy set wygrała Polska 25:23, w kolejnym Brazylia doprowadziła do remisu, wygrywając w tym samym stosunku. Trzeci set to kolejna wygrana Polaków, 25:21, w odpowiedzi Brazylijczycy pokonali Polaków ponownie w takim samym stosunku. Decydująca rozgrywka zakończyła się pewną wygraną w piątym secie 15:9.

Iran natomiast dąży do zdobycia pierwszego tytułu na światowym poziomie, i są gotowi na podjęcie takiego wyzwania. Nie wybiegają jednak daleko w przyszłość czekając na finałowy mecz, lecz skupiają się na pierwszym meczu w czwartek przeciwko Polsce.

Przypuszczam, że gdyby Polska pierwszy mecz rozgrywała z Iranem, a nie z Brazylią, Iran byłby dużo większym faworytem niż ma to miejsce obecnie. Jednak tym razem to zawodnicy Iranu będą górą.