Podsumowanie: decyzje bukmacherów z ostatnich dni

Choć największy exodus bukmacherów już na nami, to po pierwszym kwietnia napływają do nas kolejne informacje dotyczące firm rezygnujących z działania na rynku polskim lub ograniczających obsługę klientów znad Wisły.

Firma Betway, która jest sponsorem West Ham United nie będzie już przyjmować nowych graczy z Polski

O bieżących ruchach poszczególnych podmiotów piszemy w tym miejscu regularnie aktualizując stanowiska poszczególnych firm. W ostatnich dniach napłynęły do nas informacje dotyczące kilku mniej istotnych dla polskich użytkowników podmiotów, które zrezygnowały z obsługi polskich graczy. Niezmiennie dostępne są tacy bukmacherzy, jak BetClic, Expekt, Bet-at-home oraz Unibet. Na chwilę obecną żadna z tych marek nie zamierza opuszczać rynku polskiego, choć wyraźnie widać zmniejszenie aktywności reklamowej szczególnie dwóch pierwszych podmiotów.

Od początku kwietnia stanowisko co do obsługi polskich graczy zmieniły cztery firmy, o których piszemy na wspomnianej liście. Zakłady sportowe dla Polaków zablokowały Triobet oraz Betway. Nieco inaczej postąpiły Tipbet (logo firmy na zdjęciu) oraz BetOlimp, które zdecydowały się na uniemożliwienie rejestracji nowych kont przez polskich użytkowników. Osoby, które miały już konta u tych bukmacherów mogą dalej u nich grać.

Według Ministerstwa Finansów w chwili obecnej o licencję na prowadzenie zakładów online stara się zaledwie podmiot. W przypadku punktów naziemnych są to cztery wnioski. Nam udało się wstępnie ustalić, że dwa z tych podmiotów to naprawdę duzi gracze, ale na nazwy jeszcze za wcześnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.