Kindred Group wycofuje wniosek o hiszpańską licencję

Operator notowany na giełdzie w Sztokholmie koncentruje się na USA i Szwecji po wycofaniu się z procesu licencjonowania w Hiszpanii.

Kindred Group wycofała się z hiszpańskiego procesu ubiegania się o licencję po podjęciu decyzji o skoncentrowaniu swoich zasobów na USA i Szwecję.

Operator notowany na giełdzie w Sztokholmie ubiegał się o hiszpańską licencję od grudniu 2018 r., ale zakończył proces w czerwcu 2019 r., kiedy nadszedł termin na sfinalizowanie platformy dla hiszpańskich przepisów technicznych.

Kindred powiedział, że zamiast tego skupi się na zaspokajaniu potrzeb rynku w USA, gdzie operator niedawno wprowadził markę kasyna Unibet, a także w Szwecji, gdzie operatorzy usiłują przestrzegać nowych, rygorystycznych przepisów dotyczących gier online.

„Kindred pozostaje w pełni zaangażowany w strategiczny cel Grupy polegający na zwiększeniu przychodów z rynków licencjonowanych i oczekuje na ponowne rozpatrzenie wniosku o licencję hiszpańską po ponownym otwarciu procesu. Kindred obecnie nie ma żadnych przychodów z rynku hiszpańskiego, ale pozostaje pozytywnie nastawiony do tego ważnego regionu i nadal prowadzi biuro technologiczne w Madrycie”. – powiedział rzecznik KG.

Wielu operatorów uzyskało hiszpańskie licencje w ostatnim czasie, w tym Betfred, SkillOnNet, GiG i Casumo.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *