Betfair Australia musi zwrócić £83k graczowi z problemami hazardowymi

Operator nie rozpoznał niebezpiecznego zachowania u klienta, który zażądał wycofania wypłaty środków.

Firma Betfair Australia, należąca do Crown Resorts, została zobowiązana do zapłaty 150 000 USD (83 000 GBP) klientowi, któremu pozwolono cofnąć wypłatę i dalej trwać w hazardowym amoku.

Decyzja została wydana przez Northern Territories’ Racing Commission, która reguluje Betfair w Australii. Komisja twierdzi, że operator nie spełnił warunków licencji, nie rozpoznając oznak problemu z hazardem.

Incydent rozpoczął się, gdy klient, zidentyfikowany jako „Mr M”, poprosił o wypłatę 150 000 $ z jego konta Betfair, które miało łącznie równowartość 320 000 USD. Stracił on pozostałe 170 000 $ tego dnia, a w „desperackim amoku” poprosił o wycofanie wypłaty.

Po czterech telefonach do obsługi klienta Betfair, operator zgodził się zablokować wypłatę i zwrócić 145 000 $ na konto gracza.

Klient stracił pełne 145 000 $ następnego dnia, zanim jego konto zostało zawieszone.

Betfair powiedział w swoim oświadczeniu dla Komisji NT, że wniosek o wycofanie wypłaty nie jest uznawany za oznakę problemu hazardowego, ale Komisja stwierdziła, że ​​personel powinien był sprawdzić, ile pieniędzy klient już stracił tego dnia. „Mr M” już wcześniej sam się wykluczał i znacznie zwiększył depozyty na swoim koncie w dniach poprzedzających incydent.

Komisja nakazała Betfair zwrot całkowitej kwoty 150 000 USD i zapłacenie grzywny w wysokości 13 000 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa