Szachy przyszłością zakładów?

Unibet spodziewa się większych obrotów pieniędzy na tegoroczny szachowy FIDE World Chess Championship niż na niektóre letnie mecze Mistrzostw Świata FIFA.

Operator opisał szachy jako „jeden z najszybciej rozwijających się sportów na arenie zakładów” przed meczem w Londynie pomiędzy broniącym się mistrzem Magnusem Carlsenem z Norwegii a amerykańskim pretendentem Fabiano Caruaną. Unibet odnotował 17-krotny wzrost obrotu zakładami szachowymi od 2013 r., a World Chess twierdzi, że sport ma 600 milionów fanów na całym świecie.

Unibet powiedział, że Mistrzostwa Świata w szachach, które odbędą się w Londynie w dniach 9-28 listopada, wygenerują obrót wyższy niż niektóre mecze w Rosji 2018 i będą porównywalne do obrotów na finał Ligi Mistrzów UEFA.

Firma stała się pierwszym oficjalnym partnerem bukmacherskim Mistrzostwa Świata, kiedy to podpisała umowę z World Chess w sierpniu tego roku.

[quote style=”1″ author=””]”Zainteresowanie szachami wciąż wzrasta i jako wiodący bukmacher internetowy chcemy być częścią dużych imprez.”[/quote] – powiedział Richards Östrom, Country Manager Unibet Norway.

W sierpniu ogłoszono, że World Chess i Unibet będą generować dodatkowe treści cyfrowe na tegoroczne mecze Mistrzostw Świata. W ramach partnerstwa, Unibet otrzyma pełny pakiet wyłącznych praw, w tym reklamy cyfrowe, wykorzystanie ekskluzywnych materiałów zdjęciowych i wideo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.