Wystartowało „Badanie Bukmacherskie 2021” – ze sportem i biznesem w tle.

Branża bukmacherska w Polsce to ponad 800 milionów złotych podatków odprowadzanych rocznie do budżetu państwa, 7,2 miliarda złotych obrotów oraz potężne wydatki na sponsoring sportu. Eksperci zakładów wzajemnych postanowili przyjrzeć się bardzo blisko wiedzy, opinii i zachowaniu klientów. „Badanie bukmacherskie” to pierwszy na tę skalę publiczny projekt tego typu w Polsce.

Rok 2020 był rokiem wyjątkowym dla większości branż, ale bukmacherzy odczuli jego skutki wyjątkowo mocno. Całkowity lockdown w sporcie sprzed roku spowodował wyhamowanie rynku, który rozwija się konsekwentnie od kilku lat. Nie odbywały się najważniejsze rozgrywki ligowe, przeniesiono także choćby Mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy Igrzyska Olimpijskie. Firmy przyjmujące zakłady musiały zmienić swoje strategie marketingowe i sponsoringowe, przemodelować ofertę, zachęcić użytkowników do skorzystania z alternatywnych produktów i kursów na niszowe sporty oraz esport.

Kryzys zmienił zachowania i preferencje użytkowników, chociażby jeszcze mocniej spychając na margines naziemne punkty bukmacherskie i wzmacniając znaczenie kanałów sprzedaży online. Branża generująca tak duże obroty, zasilająca budżet i sport zasługuje na zebranie dokładnych, rzetelnych informacji na jej temat, ale kryzys wyraźnie te potrzeby podkreślił i przyspieszył.

 

Przeprowadzeniem „Badania Bukmacherskiego 2021” zajmuje się firma badawcza Pentagon Research, która specjalizuje się w projektach na styku sportu, sponsoringu, biznesu i mediów. Badanie zostanie przeprowadzone na reprezentatywnej grupie minimum 1500 respondentów oraz na grupie celowej za pośrednictwem publicznego formularza.

“Badanie Bukmacherskie to dla nas kolejny po Nagrodach Bukmacherskich projekt dedykowany rozpowszechnianiu aktualnej i rzetelnej wiedzy na temat zakładów wzajemnych. Chcemy aby dostarczone dane były przydatne dla podmiotów bukmacherskich, sportowych, czy mediów o różnych profilach tematycznych. Jesteśmy dumni, że realizujemy pierwszą edycję badania i mamy nadzieję, że będzie to cykliczne i z każdym rokiem rozwijane przedsięwzięcie.”

– mówi Adam Bieliński z legalnibukmacherzy.pl.

Na stronie internetowej organizatorów trwa zbieranie danych do Badania Bukmacherskiego 2021. Cenne będą informacje przekazane zarówno przez częstych użytkowników zakładów bukmacherskich, jak również okazjonalnych graczy i kibiców sportu. Wśród respondentów rozdysponowanych będzie aż 100 nagród, każda o wartości 50 złotych. Wypełnić kwestionariusz można do 7 kwietnia, a na jego uzupełnienie trzeba poświęcić 15-20 minut.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *