Problematyczna umowa z Bwin

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) został ostrzeżony przez niemieckie władze państwowe o zawarcie umowy sponsorskiej z marką Bwin.

W liście wysłanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Badenii-Wirtembergii, władze zaatakowały partnerstwo DFB z Bwin w związku z obawami o legalność kasyn online i gier na automatach.

Regulator stwierdził, że „odpowiednie orzecznictwo nie pozostawia wątpliwości co do niezgodności takich ofert z prawem”.

W styczniu DFB uzgodniło czteroletnie przedłużenie umowy sponsoringowej z Bwin na temat odpowiedzialnego hazardu, koncentrując się na programach profilaktyki uzależnienia od hazardu i ustawiania meczów. Bwin posiada także prawa do reklam drużyn narodowych DFB, a także DFB Cup i kobiecej Bundesligi.

W ubiegłym tygodniu szereg niemieckich regulatorów telekomunikacyjnych wysłało wspólny list do kilku niemieckich nadawców krytykujących ich reklamy gier hazardowych online. Zgodnie z listem, wpłynęły skargi dotyczące reklam hazardowych pokazywanych przez ponad 300 kanałów telewizyjnych i 200 stacji radiowych.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *