Polska – Słowenia, 26/09, godz: 20:30, miejsce: Ljubljana

W poniedziałek w ćwierćfinale Polacy pokonali Niemców 3:0 i awansowali do półfinału Mistrzostw Europy. Tym razem przeciwnikiem reprezentacji Polski będą siatkarze Słowenii.

Faworytów do zdobycia mistrzostwa Europy jest co najmniej kilku, wśród nich byli między innymi Rosjanie, którzy ulegli w ćwierćfinałowym starciu, właśnie ekipie Słowenii.

Podopieczni Vitala Heynena przebijają się przez kolejne etapy rozgrywek w wybornym stylu. W grupie D, w której występowaliśmy, rozgrywaliśmy mecze z reprezentacjami Holandii, Czech, Estonii, Ukrainy i Czarnogóry. „Biało-czerwoni” pewnie wygrali wszystkie pięć meczów, w których stracili tylko jednego seta. Po fazie grupowej, także wygraliśmy pewnie dwa spotkania, bez straty seta. Tym samym w zbliżającym się spotkaniu także jesteśmy faworytem, do zwycięstwa 3:0.