Playtech podpisuje umowę z Golden Matrix

Gigant branży Playtech ogłosił umowę o współpracy z dostawcą platformy gier społecznościowych Golden Matrix,

Współpraca ma na za zadanie zwiększyć udział obu firm w globalnych rynkach e-sportowych i zakładów bukmacherskich.

Zgodnie z warunkami umowy Playtech uzyska wyłączne prawa do dystrybucji nowo opracowanego zestawu gier e-sportowych Golden Matrix (P2P).

Będzie również w stanie pozyskiwać i zatrzymywać graczy AI za pośrednictwem globalnej sieci Playtech.

Golden Matrix otrzyma również prawa do dystrybucji najpopularniejszych gier Playtech za pośrednictwem sieci swojego operatora, w tym gier z krupierem na żywo, automatów do gier, gier stołowych, bingo i pokera.

Brian Goodman, dyrektor generalny Golden Matrix powiedział:

„Ta umowa o współpracy z najbardziej prestiżowym dostawcą technologii i dystrybutorem w branży stanowi ważny kamień milowy w ekspansji naszej firmy i rosnącym sukcesie. Z Playtech jako naszym partnerem dystrybucyjnym Peer2P, ekscytujące treści GMGI zostaną teraz przedstawione nowym odbiorcom gier, rozszerzając tym samym zasięg firmy na nowe terytoria – w tym szybko rozwijający się rynek amerykański, na którym spodziewamy się znaczącej obecności”.

Dyrektor naczelny Playtech, Mor Weizer, dodał:

„Sukces Playtech jest napędzany kluczowymi partnerstwami strategicznymi z wiodącymi specjalistami w branży, które uzupełniają naszą technologię, zwiększają naszą skalę i zakres oferty oraz rozszerzają nasze możliwości dystrybucyjne. Z przyjemnością ogłaszamy nawiązanie nowego partnerstwa z doświadczonym dostawcą technologii GMGI. To ekscytujący pierwszy krok w naszej współpracy, w ramach którego wprowadzimy e-sport, P2P i inne innowacyjne oprogramowanie, a także rozszerzymy dystrybucję naszych światowej klasy treści ”.

W marcu Golden Matrix udzielił licencji na platformę GM-X 24 nowym klientom i spodziewał się, że liczba ta znacznie wzrośnie, ponieważ operatorzy przestawili się na tryb online w związku z blokadami wynikającymi z nowej pandemii koronawirusa (Covid-19).

Wyniki opublikowane we wrześniu pokazały, że pandemia zakłóciła kilka obszarów działalności Playtech. Z tego powodu przychody z usług hazardowych B2B spadły o 5 proc., choć w segmencie online zanotowały wzrost o 18 proc.

Zysk operacyjny firmy w pierwszym półroczu wyniósł 163,8 mln EUR wobec 180,6 mln EUR w 2019 r.; w całym 2020 r. firma spodziewa się zysku operacyjnego na poziomie 290-300 mln EUR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.