Różnica w myśleniu biednych i bogatych, a hazard

Pisarz Thomas C. Corley, autor miedzy innymi książki „Can Money Buy Happiness?” przez pięć lat studiował życie biednych i bogatych ludzi, by wskazać różnicę w myśleniu jednych i drugich.

Wbrew pozorom nie zawsze chodzi o to, jak traktuje się pieniądze – tylko raczej jakie ma się ogólne podejście do życia. Według autora, hazard i loterie nie są warte wydawania pieniędzy.

Thomas C. Corley  zauważa, że nie niemal istnieje zjawisko, jak szybkie bogacenie się. Sukces finansowy według niego zawsze zajmuje okres czasu, czyli wymaga inicjatywy oraz nieustannego wysiłku. Ludziom, którzy regularnie uprawiają hazard wydaje się, że jest jakiś skrót w drodze do sukcesu. Z badań autora jasno wynika, że aż 52 procent biednych ludzi obstawia zakłady sportowe przynajmniej raz w tygodniu, a 77 procent gra na loterii. W przeciwieństwie do osób zamożnych, z których 84 proc. nigdy nie było u bukmachera, a aż 94 procent nie grało na loterii. Autor dodaje, że milionerzy nie podążają za schematami jak szybko się wzbogacić. Zamiast tego wyrabiają sobie nawyk realizowania swoich marzeń i celów – wyjaśnia Corley.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *