Paddy Power Betfair stanie przed sądem

Operator użył wizerunku trenera Manchesteru United bez jego zgody, co jest sprzeczne z prawem.

Paddy Power Betfair może stanąć przed sądem w związku z wykorzystaniem wizerunku Ole Gunnar Solskjaer w niedawnej reklamie opublikowanej w Evening Standard.

Reklama, która ukazała się w czwartkowej edycji gazety, zawierała wizerune tymczasowego managera Manchesteru United wraz z komunikatem, który brzmiał: „Theresa, czas na wypróbowanie norweskiego modelu?”, nawiązując do negocjacji dotyczących Brexit, i uwzględnił kursy na Solskjaer jako stałego następcy Jose Mourinho.

Reklama podobno posłużyła się podobizną Norwega bez uprzedniego uzyskania jego zgody, naruszając zarówno brytyjskie, jak i norweskie standardy reklamowe.

Prawnicy Solskjaer, norweska kancelaria prawna Stray Vyrje, twierdzili, że wykorzystanie wizerunku bez bezpośredniej zgody było nielegalne i będzie się starać uzyskanie odpowiedniej rekompensaty.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym reklamy PPB zostały zakwestionowane. Za reklamy z Floydem Mayweathem i hasłem „zawsze obstawiaj na czarne”, operator otrzymały wysokie kary w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.