Liga Europy, Chelsea – Arsenal, 29/05/2019, godz:21:00

Stolica Azerbejdżanu, Baku, będzie miała zaszczyt gościć dwóch londyńskich liderów, którzy powalczą o trofeum Ligi Europy. Zarówno Arsenal, jak i Chelsea grali w tym sezonie podobnie do kolejki górskiej. Niemniej oba zespoły będą miały świetną okazję, aby cieszyć się zwycięstwem w środowy wieczór.

Poza szansą na podniesienie srebrnego trofeum, mecz ten ma większe znaczenie dla Arsenalu, ponieważ zwycięstwo tutaj doprowadzi ich do piłkarskiej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. „Kanonierzy” bowiem przegrali walkę o czwartą pozycję, dającą bezpośredni udział w tych elitarnych rozgrywkach. Czy Anglia zaprezentuje, aż pięć zespołów w Lidze Mistrzów?

W dotychczas rozegranych 177 spotkaniach pomiędzy obiema ekipami, statystyka przemawia na korzyść Arsenalu, bowiem „Kanonierzy” prowadzą w niej o dziesięć zwycięstw.

Obie ekipy były bardzo niespójne z formą w ostatnich tygodniach. Pod koniec kwietnia fanom Arsenalu ciężko oglądało się spotkania ich pupili, ponieważ zespół przegrał trzy mecze z rzędu w Premier League, tracąc trzy bramki w każdej z tych porażek. Z kolei „The Blues” w ostatnich siedmiu spotkaniach odnieśli tylko dwa zwycięstwa i pięć remisów.

Wiedząc jednak, że Chelsea pokonała Arsenal tylko raz, w ostatnich dziewięciu pojedynkach, można spróbować postawić zakład na zwycięstwo Arsenalu bądź remis. Dodatkowo, uważam, że mając na ławce trenerskiej Unai Emerego (który podnosił trofeum trzy razy z rzędu – 2014-2016), Arsenal zdobędzie to trofeum.

Typ:

„X/2” – @1.60

„Arsenal zdobędzie trofeum” – @2.12

Typer: PK (forBET)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *