Czy Lech ma szansę w Lidze Europy?

Lech trafił do grupy D Ligi Europy i zagra z Benficą (Portugalia), Standardem Liege (Belgia) oraz Rangers (Szkocja). Łatwo o awans nie będzie, ale mogło być zdecydowanie gorzej.

 

Gdy ostatni raz „Kolejorz” grał w fazie grupowej Ligi Europy, czyli w sezonie 2015/16, także głównym sponsorem Lecha był STS. Przypadek? Wtedy rywalami Lecha było portugalskie Belenenses, szwajcarska Bazylea oraz włoska Fiorentina. Łatwo nie było, a w tegorocznej edycji łatwiej nie będzie.

 

To nie grupa śmierci LE, ale rywale nieatrakcyjni, ale trudni

Po pokonaniu belgijskiego zespołu Royal Charleroi w decydującym meczu eliminacji Ligi Europy w Poznaniu zapanowała euforia. Kibice w mediach społecznościowych prześcigali się w typowaniu z kim „Kolejorz” będzie grał w fazie grupowej. Zestaw rywali był taki, iż możliwe były wylosowanie rywali do pokonania lub drużyn bardzo medialnych i ze zdecydowanie wysokiej półki. Los wskazał na coś pomiędzy i już pierwsze komentarze po losowaniu w siedzibie UEFA był podzielone. Rywale Lecha to typowi europejscy średniacy, z pominięciem Benfiki, która częściej w ostatnich latach grała w Lidze Mistrzów. Pod względem atrakcyjności jednak nie jest tak różowo, bo wszyscy liczyli na choćby jednego rywali z najlepszych europejskich lig, czyli z Hiszpanii, Anglii, Niemiec lub Włoch.

 

Portugalczycy najsilniejsi, a najsłabsi Belgowie?

Portugalska drużyna z Lizbony w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w lidze. Benfica walczyła o udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów, ale uległa greckiemu PAOK-owi 1:2. W obecnym sezonie ligi portugalskiej, zespół ze stolicy zajmuje drugie miejsce w tabeli. Szkocji klub Rangers FC w ostatnich miesiącach nie pograł sobie zbyt wiele, bo w marcu liga szkocka została przerwana z powodu pandemii, a w maju podjęto decyzję o skróceniu sezonu. Rangers to jeden z dwóch największych klubów w Szkocji. Drugim jest Celtic. Mecze w Glasgow nigdy nie należą do łatwych i Rangers będą bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Lecha. Ostatnim grupowym rywalem „Kolejorza” będzie Standard Liege. Zespól ten zajął piątek miejsce w lidze belgijskiej. Obecnie Standard jest czwarty i aby dostać się do fazy grupowej LE musiał grać od II rundy eliminacji.

 

Terminarz Lecha w Lidze Europy

Mecze fazy grupowej Ligi Europy 2020/21 odbywać się będą w październiku, listopadzie i grudniu. Oto szczegółowe daty meczów Lecha w LE:

 

22.10. 2020 –

29.10. 2020 –

5.11. 2020 –

26.11.2020 –

3.12.2020 –

10.12.2020 –

 

Cała oferta na Ligę Europy znajduje się TUTAJ

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *