Bukmacherzy zbanowani w Hiszpanii

Drużyny LaLiga, które mają firmy bukmacherskie jako sponsorów, muszą usunąć je z koszulek podczas pierwszych trzech kolejek od wznowienia sezonu.

 

Żadne logo firmy bukmacherskiej nie będzie wyświetlane w ogóle do 21 czerwca. Dotyczy to transmisji telewizyjnych i reklamy na boisku na stadionach.

„Rząd zatwierdził zakaz reklamowania hazardu w marcu w celu ochrony najbardziej narażonych osób podczas zawieszenia rozgrywek. Nadmierna ekspozycja na tego rodzaju reklamy grozi generowaniem problemu zdrowia publicznego. W miarę zmniejszania się ryzyka i zawsze biorąc pod uwagę maksymalne kryteria zdrowia publicznego, zostaną podjęte niezbędne środki, aby przejść do nowej normy, potwierdziły zbliżone źródła.

Leganes, Valencia, Sevilla, Osasuna, Levante, Alaves, Granada i Real Mallorca – wszystkie te drużyny mają głównych sponsorów, firmy bukmacherskie, podczas gdy wiele innych ma logo bukmacherów gdzie indziej na koszulkach. Zgodnie z art. 37 dekretu królewskiego stanu wyjątkowego w Hiszpanii reklama gier hazardowych jest zakazana.

Reklamy hazardu i zakładów mogą być wyświetlane tylko w godzinach od 1:00 do 5:00 rano. Stan wyjątkowy Hiszpanii, wprowadzony w ramach reakcji kraju na pandemię koronawirusa, obowiązuje do 21 czerwca. Oznacza to, że przepisy dotyczące reklamy gier hazardowych będą obowiązywać do tej daty. Od tego czasu zespoły LaLiga Santander rozegrają po trzy mecze.

Ponieważ wiele klubów polega na dochodach od sponsorów bukmacherskich, LaLiga pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, ale zależy to od rządowego ministra spraw konsumenckich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.