Zakłady sportowe wracają z powrotem do gry

Ponowne uruchomienie rozgrywek sportowych w Europie jest dobrą wiadomością dla branży bukmacherskiej w tym tygodniu, po tym jak pandemia koronawirusa zabiła praktycznie wszystkie możliwości aby postać aktywnym od dwóch miesięcy.

Grupa Newgioco, wiodąca firma zajmująca się zakładami sportowymi i technologią gier interaktywnych, już donosi o gwałtownym wzroście liczby zakładów bukmacherskich – pomiary niezgodne z GAAP, które reprezentują zakłady postawione jako sportowe, a ograniczenia nadal je łagodzą.

Obsługa zakładów, jak mówi ta włoska firma, zwiększyła się ponad dwukrotnie z 0,6 mln USD w kwietniu do 1,3 mln USD w maju, po powrocie niemieckiej Bundesligi 16 maja. Newgioco jest optymistą, szacuje że dojdzie do dalszych normalnych poziomów w nadchodzących tygodniach. Stanie się tak po wznowieniu mistrzostw Włoch w piłce nożnej, mecze hiszpańskiej La Ligi trwają już od 11 czerwca. Natomiast włoska Serie B i angielska Premier League rozpoczynają się ponownie w środę tego tygodnia.

Michele Clavarella, CEO Newgioco stwierdza:

„Zmienione harmonogramy rozgrywek ligowych mogą prawdopodobnie oznaczać, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy rozegrane zostaną tysiące meczów, co pomimo trzymiesięcznej blokady od marca daje nam wielką pewność, że możemy osiągnąć wyznaczone cele w zakresie wyników do końca 2020 r. ”

Zauważył on również, że wznowienie północnoamerykańskich wydarzeń sportowych, w tym NASCAR, golfa, NHL i NBA, oznaczałoby kluczowe zmiany w powrocie do normalnej działalności bukmacherskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.