Legalne firmy bukmacherskie zarabiają w Polsce coraz więcej

legalni bukmacherzy

Wejście w życie nowelizacji ustawy hazardowej wyraźnie wpłynęło na polski rynek zakładów bukmacherskich. Branża, która była zdominowana przez zagraniczne firmy nie płacące w Polsce żadnych podatków, powoli wraca w ręce licencjonowanych firm. Z ogromną korzyścią dla budżetu – legalne zakłady bukmacherskie notują kolejny rekordowy rok, co wymiernie przekłada się na wpływy do Skarbu Państwa.

Polski model opodatkowania branży jest słusznie krytykowany przez wysoki podatek obrotowy (12-proc.), a także restrykcyjne zapisy dot. reklamy zakładów bukmacherskich. Nie przeszkadza to jednak branży bukmacherskiej rosnąć w szybkim tempie, o czym najlepiej świadczy zakładana wysokość obrotu legalnych bukmacherów oraz wpływy do budżetu. W 2018 roku obroty licencjonowanych bukmacherów w Polsce sięgną ok. 5,1 mld złotych, w 2017 r. było to około 3,3 mld złotych, a w 2016 r. 1,7 mld złotych.

Od kwietnia 2017 r. zgodnie z ustawą zakłady wzajemne mogą oferować jedynie podmioty, które uzyskały licencję od Ministerstwa Finansów. W tym momencie legalnie zakłady bukmacherskie przez Internet może oferować 14 podmiotów.

Z informacji opublikowanych przez portal podatkowy Ministerstwa Finansów wynika, iż wpływy z tytułu podatku od zakładów wzajemnych w 2016 r. wyniosły 196,6 mln złotych. W 2017 r. Skarb Państwa zanotował wyższe wpływy o 210,7 mln złotych (407,36 mln złotych, wzrost o 94-proc. rok do roku). Dane dla trzech pierwszych kwartałów 2018 r. wskazują na kolejny wzrost wpływów do budżetu – Skarb Państwa został zasilony kwotą 445 milionów. Ministerstwo Finansów nie opublikowało do tej pory wyników za ostatni kwartał 2018 r., ale można zakładać przekroczenie bariery 600 mln złotych. Rosnące wpływy z podatków oraz coraz większy udział w rynku legalnych podmiotów to także zasługa powstania Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Rejestr ten liczy w tej chwili 5536 rekordów obejmujących firmy, które niezgodnie z ustawą hazardową oferują usługi bez licencji.

Bukmacherzy inwestują w polski sport oraz rozwój produktów

Pozytywne wpływy nowelizacji ustawy hazardowej najlepiej widać po polskim sporcie. Bukmacherzy korzystając z zapisów ustawy hazardowej pozwalających na sponsoring sportu, docierają jednocześnie do nowych, potencjalnych klientów. Sponsoring sportu to nie tylko szansa na zbudowanie rozpoznawalności marki. Coraz częściej bukmacherzy organizują specjalne kampanie skierowane do wiernych kibiców, co pozwala na bliższe interakcje z kibicami i budowanie lojalności marki. Wśród drużyn występujących w piłkarskiej Ekstraklasie każda posiada sponsora w postaci legalnych zakładów bukmacherskich. W tę formę promocji zaangażowanych jest 5 legalnych zakładów bukmacherskich, a prym wiodą LV BET Zakłady bukmacherskie – sponsor Wisły Kraków, Wisły Płock, Arki Gdynia, Zagłębia Sosnowiec, Piasta Gliwice oraz pierwszoligowej Stali Mielec i Garbarni Kraków.

Całość czytaj na: strefabiznesu.pl

About Author

1 thought on “Legalne firmy bukmacherskie zarabiają w Polsce coraz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *