Hiszpania zakazuje reklam bukmacherów na koszulkach

Według raportu opublikowanego w El Pais, firmy bukmacherskie nie będą już mogły pojawiać się jako sponsorzy klubów La Liga w przyszłym sezonie.

Hiszpański minister spraw konsumenckich Alberto Garzón zaproponował szereg nowych środków, które zaostrzą przepisy dotyczące zakładów bukmacherskich, w tym ograniczenia umów sponsoringowych i ekspozycji reklamowych.

Obecnie w ośmiu klubach w La Liga firmy bukmacherskie są głównym sponsorem na koszulkach – Valencia, Alaves, Leganes, Granada, Mallorca, Sevilla, Osasuna i Levante.

Zakaz wynika z zatwierdzenia przepisów w ramach hiszpańskiego „Królewskiego dekretu w sprawie reklamy”, który obecnie zezwala firmom bukmacherskim na czterogodzinne okno reklamowe, ale nie zezwala na ujawnianie informacji poza tymi ramami czasowymi.

Oprócz zakazu sponsorowania na koszulkach, nowy dekret uniemożliwi firmom hazardowym sponsorowania nazw stadionów oraz innych aspektów związanych z drużynami.

Garzon zmienił brzmienie orzeczenia, aby stwierdzić, że „sponsoring w koszulkach sportowych lub sprzęcie sportowym nie będzie dozwolony”, a firmom hazardowym zakazano już umieszczania logo na koszulkach młodzieżowych.

Zakaz udziału celebrytów w reklamach zakładów bukmacherskich również pozostanie wstrzymany, jednak umieszczanie reklam firm bukmacherskich na obrzeżach boisk „będzie zależało od przepisów regulujących każdą wspólnotę autonomiczną”.

Garzon przewiduje, że ustawa będzie obowiązywać od początku sezonu La Liga 2020/21, pod warunkiem że uzyska niezbędną akceptację w Brukseli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *