EGBA krytykuje niemieckie przepisy

Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) skrytykowało proponowane przez Niemcy regulacje dotyczące iGamingu.

EGBA powiedziała, że ​​przepisy nie zachęcają graczy do gry w zakładach regulowanych zamiast witryn nielicencjonowanych.

Maarten Haijer, Sekretarz Generalny EGBA, powiedział, że proponowane przepisy przedłożone Komisji Europejskiej są zbyt napięte, aby móc odzyskać graczy z nieuregulowanego rynku po późnym wprowadzeniu nowych regulacji w Niemczech.

Obejmują one bowiem limit depozytu w wysokości 1000 EUR, limit stawki 1 EUR w grze na automatach, brak zakładów na żywo oraz zakaz reklamowania zakładów online między 6 rano a 21 wieczorem.

Haijer dodał: „Pozycja wyjściowa Niemiec jest tak zła, że ​​w 2017 roku Instytut Badań nad Konkurencją Ekonomiczną w Düsseldorfie (DICE) przewidział, że wskaźnik transmisji w tym kraju wynosi tylko 1,8% – co oznacza, że tylko ​​1.8% graczy wybiera aktywność u legalnie działających podmiotów w Niemczech – w porównaniu do 95 procent w Wielkiej Brytanii i 90 procent w Danii.”

„Nowa polityka może być skuteczna tylko wtedy, gdy zapewni, że licencjonowani operatorzy hazardowi w Niemczech staną się bardziej atrakcyjni niż nielicencjonowani – dzięki czemu klienci będą grać na tych stronach, a nie na nielegalnych. Wymaga to nowej polityki w celu zaspokojenia potrzeb klienta poprzez zapewnienie wystarczającego wyboru na rynku – w tym marek, produktów i ofert zakładów. Obecnie omawiane środki polityczne są wysoce wątpliwe. Są zbyt restrykcyjne i wprowadzają ograniczenia, które nie są poparte dowodami”.

„Wpływ proponowanych ograniczeń na kontach graczy (ograniczenia depozytów i ograniczenia czasowe), na produkty (zakaz kasyn online nie został w pełni zniesiony) oraz na typy zakładów (np. blokada zakładów na żywo), zagraża osiągnięciu wysokiego wskaźnika konkurencyjności i przygotowuje scenę do dalszych wyzwań politycznych i prawnych. ”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *