Zakłady bukmacherskie? Tylko na legalu. Rozdano nagrody w społecznym konkursie stypendialnym.

Emocje które towarzyszą kibicom sportowym podczas największych wydarzeń z udziałem ich idoli ciężko opisać słowami. Jeśli dodamy do tego zakłady sportowe, to powstaje kumulacja wrażeń. Akcja stypendialna „#TylkoNaLegalu” pokazała jak odpowiedzialnie traktować obstawianie. Najbardziej kreatywni studenci uczelni z całej Polski otrzymali za swój wkład w akcję stypendia specjalne.

Akcja społeczno – stypendialna „#TylkoNaLegalu” została zorganizowana w celu budowania świadomości na temat odpowiedzialnego korzystania z zakładów sportowych. Bukmacherka powinna być formą zabawy z głową, dla budowania emocji i praktykowana tylko u legalnych w Polsce operatorów, czyli takich którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Unikanie podatków, brak licencji na legalne funkcjonowanie w naszym kraju – takie działania uszczuplają krajowy budżet, ale są też oczywiście niezgodne z obowiązującym prawem. Walkę z takim procederem postanowił podjąć portal www.legalnibukmacherzy.pl poprzez organizację konkursu studenckiego.

Akcja polegała na opublikowaniu w mediach społecznościowych kreatywnego materiału, który podniesie świadomość na temat zagrożeń jakie stwarza gra u firm, które oferują zakłady bez polskiej licencji, ale za to bardzo często na polskojęzycznych stronach internetowych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że poza stratami dla budżetu państwa, także użytkownicy takich serwisów są narażeni na odpowiedzialność prawną. Legalni bukmacherzy w Polsce są dodatkowo zobowiązani do stosowania wielu udogodnień dla graczy, które mają za zadanie ograniczać ryzyko uzależnień i promować tylko odpowiedzialne granie.

„Konkurs „#TylkoNaLegalu” wsparło 16 uczelni państwowych i niepublicznych, dzięki czemu przyjęliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń od młodych ludzi, którzy w innowacyjny sposób zaangażowali się w promowanie ważnych społecznie kwestii związanych zakładami sportowymi, którymi jako eksperci branży zajmujemy się na co dzień.”

– powiedział Adam Bieliński z portalu legalnibukmacherzy.pl.

W akcji rozdano nagrody o łącznej wartości 7000 złotych. Zwycięzcami okazali się studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Łódzkiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dodatkowo wyróżnienia przypadły przedstawicielom Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Pedagogicznego i Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Prace laureatów można obejrzeć na stronie organizatora akcji: https://legalnibukmacherzy.pl/final-akcji-tylkonalegalu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.