Zakłady bukmacherskie to tylko rozrywka

Jeżeli czytasz ten tekst to zapewne zakłady sportowe nie są ci obce i w swoim życiu obstawiłeś już nie jeden mecz. Prawdopodobnie zdarzyło ci się wygrać pewną sumę pieniędzy, ale zapewne częściej poniosłeś porażkę. Zdarzało ci się również stawiać małe kwoty, ale często również stawki, które po dłuższym namyśle były jak na twój budżet zbyt wysokie i po przegranej czułeś się bardzo nieprzyjemnie.

Każdy miłośnik zakładów sportowych powinien wiedzieć, że bukmacherka to tylko zabawa, rozrywka, zapewnienie dodatkowych emocji. W żadnym wypadku nie możemy traktować gry u bukmachera jako dodatkowe źródło zarobku. Nie możemy dopuszczać myśli, że zakłady pozwolą nam osiągać dodatkowy dochód, który podniesie nasz standard życia. Nawet jeśli trwa dobra passa i przytrafiło nam się kilka ‘większych’ wygranych w krótkim okresie czasie nie możemy popadać w hura optymizm. Pamiętajmy, że każda passa się kiedyś kończy i w końcu „łotrzyk” odbierze co jego.

Jak zatem powinna wyglądać nasza gra? Moim zdaniem najlepszym sposobem jest wyznaczenie sobie odpowiednich, odpowiedzialnych limitów: czas przeznaczony na zakłady, miesięczna kwota depozytów, maksymalna stawka zakładu

Czas przeznaczony na zakłady

Wyznacz sobie limit czasu, który chcesz poświęcić na zakłady sportowe. Do limitu powinieneś zaliczyć każdą czynność związaną z tym tematem, czyli: analiza spotkań, poszukiwanie najlepszego kursu, przeglądanie oferty itd. Pamiętaj, że zakłady mają być tylko rozrywką i kosztem nich nie zastępuj innych ważnych w twoim życiu czynności takich jak szkoła, praca, a w szczególności czasu spędzonego z najbliższymi

Miesięczna kwota depozytów

Pomyśl chwilę jaką kwotę możesz miesięcznie przeznaczyć na grę u bukmachera i tego się trzymaj. Powinna to być kwota, która w żadnym stopniu nie obniży twojego standardu życia i po przegraniu której nie będzie przygnębiony i nie będziesz czuł złych emocji.

Maksymalna stawka zakładu

Wyznacz maksymalną stawkę na jeden zakład. Dla jednego ta kwota może wynieść 100zł, a dla drugiego 2zł. Ważne, żeby stawka w razie przegranej nie przyprawiła nas o ból głowy i nie pogorszy naszego samopoczucia. Zalecam, aby ta kwota nie była wyższa niż 5% miesięcznej kwoty depozytu.

Ludzie mają skłonności do stawiania zbyt wysokich kwot gdy to oni sami są graczami. Zjawisko to możemy zaobserwować na przykładzie hazardzistów, którzy skłonni są postawić więcej, jeśli to oni rzucają kośćmi lub kręcą kołem ruletki. Czasami warto spojrzeć chłodnym okiem i zastanowić się co byśmy pomyśleli gdy to nasz znajomy postawił taką kwotę na dany zakład.

Zakłady bukmacherskie to też pewnego rodzaju pułapki. Analizujemy spotkania, zdobywamy pewnego rodzaju informacje i nasza pewność siebie rośnie. Wierzymy, że mamy przewagę nad bukmacherem. W rzeczywistości nic takiego nie ma prawa bytu. Pracownicy firm bukmacherskich to doświadczeni eksperci w swoich dziedzinach, osoby z matematycznymi umysłami. Kursy są dobierane w odpowiedni sposób, na które nakładana jest marża co sprawia, że w długim okresie czasu mamy bardzo małą szansę na zwycięstwo.

Obecnie każdy bukmacher internetowy posiada mechanizm odpowiedzialnej gry, który był wymogiem nowej ustawy hazardowej. Wyznacz swoje limity depozytów i stawek, dobierz odpowiednie kwoty, a gra u bukmachera już nigdy nie sprawi, że po przegranej będziesz miał wyrzuty sumienia. Gra to tylko zabawa i niech tak zostanie.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *