Wspieraj polski sport z STS!

Możesz przekazać swój 1% podatku Fundacji Sport Twoją Szansą, powstała z inicjatywy firmy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce.

Od tego roku Urząd Skarbowy przejmuje obowiązek przygotowania rozliczeń rocznego podatku dochodowego dla osób fizycznych. Jednak decyzja o przeznaczeniu 1% podatku na organizację pożytku publicznego, podobnie jak w latach ubiegłych, należy do każdego z nas. Jeśli kochasz polski sport i chcesz wesprzeć utalentowanych zawodników zmagających się z trudnościami w kontynuowaniu kariery, to możesz przekazać 1% podatku Fundacji Sport Twoją Szansą.

Aby pomóc wystarczy zalogować się do usługi Twój e-PIT za pośrednictwem portalu Ministerstwa Finansów – www.podatki.gov.pl – i w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać KRS Fundacji – 0000500784. Swój 1% podatku możesz także przekazać poprzez stronę www.sporttwojaszansa.pl. Pozyskane w ten sposób środki zasilą konto organizacji i dadzą możliwość wsparcia kolejnych sportowców. W poprzednim roku wpływy z 1% podatku umożliwiły m.in. sfinansowanie udziału podopiecznych w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach oraz zakup niezbędnego do dalszego rozwoju ich kariery sprzętu sportowego.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która jest także jej sponsorem głównym. Za cel stawia sobie wsparcie inicjatyw związanych z rozwojem polskiego sportu przez pomoc utalentowanym sportowcom, którzy z przyczyn losowych lub finansowych nie są w stanie kontynuować kariery. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego i nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl.

Dotychczas Fundacja objęła patronatem sportowców i organizacje sportowe, które mogą pochwalić się licznymi sukcesami. Janusz Rokicki jest srebrnym multimedalistą igrzysk paraolimpijskich oraz złotym medalistą mistrzostw Europy w pchnięciu kulą. Pływak Paweł Juraszek to wielokrotny mistrz Polski i brązowy medalista mistrzostw Europy. Rafał Czuper jest medalistą igrzysk paraolimpijskich, multimedalistą mistrzostw świata i Europy w tenisie stołowym. Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach zajęła 6. miejsce w mistrzostwach świata, natomiast Reprezentacja Polski w rugby na wózkach wywalczyła 9. miejsce podczas mistrzostw świata w Sydney.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *