The Last of Us 2 zwycięzcą The Game Awards 2020!

Wielkie nagrody kojarzą się nam zwykle z Grammy, Noblem, Oscarami czy Złotymi Globami. Tymczasem także i w innych branżach każdego roku wybierani są najlepsi. Tak samo istnieje wiele nagród dla twórców gier.

Jedną z najbardziej prestiżowych jest The Game Awards. W tym roku większego zaskoczenia nie było i zarówno główna nagroda, jak i wiele innych powędrowały do The Last of Us 2. Zaprezentujemy zatem te tytuły, które zdobyły najważniejsze nagrody.

The Last of Us 2

Nie da się ukryć, że TLOU 2 był jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów w ostatnich latach, przez co w tym roku było o nim bardzo głośno. Co prawda wielu fanom nie spodobały się rozwiązania scenariuszowe, przez co dawali na popularnych serwisach tej grze niskie nagrody. Jednak z drugiej strony recenzenci byli zachwyceni tym tytułem, często określając go mianem najlepszym w historii PlayStation 4. The Last of Us 2 od studia Naughty Dog rozbiło w tym roku bank. Tytuł ten przede wszystkim zdobył tytuł najlepszej gry roku. Obok tego gra ta zdobyła nagrody w kategorii: najlepsza reżyseria, najlepsza fabuła, najlepsze udźwiękowienie, najlepszy występ aktorski, najlepsza przygodowa gra akcji oraz innowacja w dostępności. Nie dziwi nas ten deszcz nagród, albowiem w najpopularniejszym serwisie Metacritic The Last of Us 2 posiada od krytyków ocenę aż 93 na 100. W nowej grze ponownie wcielamy się w Ellie i Joela, którzy kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części mieszkają w jednej z ostatnich bezpiecznych osad. Ich nieco sielankowe życie naznaczone zostaje tragedią, przez którą ponownie wyruszamy w podróż po niebezpiecznym świecie. Gra zachwyca oszałamiającą wręcz grafiką.

Among Us

Jednym z największych wygranych 2020 roku w kategorii gier jest Among Us. Ta produkcja zdobyła dwie prestiżowe nagrody w tym roku: najlepsza gra sieciowa oraz najlepsza gra mobilna. Szczególnie ważna jest ta pierwsza, gdyż tej prostej produkcji udało się w pokonanym polu zostawić Call of Duty: Warzone czy Valoranta. Among Us obecna jest już od kilku lat na PC i urządzeniach mobilnych, jednak dopiero w tym roku za sprawą streamerów stała się niezwykle popularna. Jej zaletą jest prosta rozgrywka, darmowa wersja na telefony i niska cena na pecety. Mamy tutaj do czynienia z załogą statku kosmicznego, która musi naprawić pojazd przed misją. Wśród maksymalnie 10 graczy może lub mogą znajdować się Impostorzy, którzy poprzez sabotaż, zabójstwa nie mogą dopuścić do pełni napraw.

Hades

Dużym zwycięzcą w tym roku na rynku okazało się także dzieło Supergiant Games. Tytuł ten uznany został za najlepszą grę akcji, jak i również najlepszą grę niezależną. To całkiem spory sukces, zwłaszcza w przypadku gry akcji, gdzie pokonała między innymi Dooma Eternala czy Half-Life:Alyx. Ten dungeon crawler przenosi nas do świata znanego z greckiej mitologii. Wcielamy się tu w syna Hadesa, który sprzeciwia się swemu ojcu i postanawia opuścić podziemny świat. Konieczne zatem jest podróżowanie z poziomu na poziom i zabijanie wszystkich przeciwników.

W pozostałych ciekawych kategoriach najlepszym kierunkiem artystycznym okazała się gra Ghost of Tsushima, najlepiej rozwijaną grą No Man’s Sky, zaś najlepszą grą rodzinną Animal Crossing:New Horizons. Inne nagrody trafiły też do Microsoft Flight Simulator, League of Legends, Tony Hawks’s Pro Skater 1+2 czy Mortal Kombat 11 Ultimate.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *