Statscore oficjalnym partnerem 1. ligi polskiej

Największe centrum danych sportowych na świecie, firma Statscore ogłosiła podpisanie umowy z Fortuna 1. ligą!

Statscore będzie dostarczać kompleksowe statystyki oraz nowoczesne centra meczowe dla klubów i 1. ligi. Przypomnę, iż z usług Statscore korzystają bukmacherzy z całego świata, a także renomowane media i profesjonalne ligi sportowe. Współpraca pomiędzy podmiotami rozpocznie się wraz ze wznowieniem rozgrywek pierwszej ligi w roku 2020. Tym samym od 21 kolejki 2019/2020, pierwsza liga  będzie korzystać między innymi z kompleksowych statystyk sportowych dostarczanych przez Statscore.

W ramach podpisanej umowy, rozgrywki te wzbogacą się o zaawansowane rozwiązania statystyczne, które jeszcze bardziej podniosą prestiż rywalizacji i dostarczą kibicom niedostępną wcześnie możliwość zbliżenia się do gry. Oficjalne dane ze spotkań będą na bieżąco przygotowywane i przesyłane przez odpowiednio wyszkolonych skautów, którzy będą śledzić na stadionach przebieg każdego spotkania. Szczegółowe dane prezentowane będą na stronach internetowych ligi w ramach LeagueCente.  Pozwoli to na wizualizację kompleksowych danych związanych z rozgrywkami pierwszej ligi, począwszy od składów zespołó, sytuację w tabeli, aż po wizualizację przebiegu danego meczu.

Ponadto, strony internetowe każdej z 18 drużyn biorących udział w rozgrywkach zostaną wyposażone w specjalnie dostosowane do ich potrzeb rozwiązania TeamCenter, które zapewnią kibicom i ekspertom dostęp do najbardziej precyzyjnych i aktualnych danych.

Marcin Janicki, prezes ligi powiedział  „Bardzo cieszę się, że udało nam się nawiązać współpracę z firmą Statscore. To kolejny krok w rozwoju ligi, który powoduje, że rozgrywki stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla kibiców. Liczba danych, a także sposób ich prezentacji pozwoli kibicom jeszcze bardziej zbliżyć się do pierwszoligowej rywalizacji”.

Z kolei Tomasz Myalski, założyciel oraz prezes firmy dodał „Chciałbym bardzo serdecznie podziękować władzom i klubom Fortuna 1 Ligi za okazane zaufane. Cieszę się, że wspólnie będziemy mogli dać kibicom jeszcze więcej emocji, a przede wszystkim statystyk ich ulubionych klubów czy zawodników. Wszystko to okraszone unikalnymi na skalę światową wizualizacjami z meczów, z których potencjału korzystają już nasi inni partnerzy min. Futsal Ekstraklasa, PGNiG Superliga piłki ręcznej oraz Polska Liga Hokeja. Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu naszych ekspertów oraz partnerskiemu podejściu marka Fortuna 1 Liga dorówna pod kątem rozpoznawalności nie tylko polskiej Ekstraklasie, ale wielu topowym ligom zagranicznym, zapewniając przy okazji niezapomniane wrażenia kibicom. Do zobaczenia w statystycznym centrum ligi, centrach klubów, a przede wszystkim na stadionach!”

Więcej informacji odnośnie Statscore znajdziecie TUTAJ.

1 thought on “Statscore oficjalnym partnerem 1. ligi polskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.