Pinnacle zmienia właściciela

Penn National Gaming ogłosiło przejęcia Pinnacle Entertainment za 2,8 miliarda dolarów. Firma określiła ruch jako „znaczący kamień milowy” dla strategii wzrostu.

Zgodnie z porozumieniem, jednogłośnie zatwierdzonym przez akcjonariuszy Penn w kwietniu, operator z branży kasynowej przejmie Pinnacle i znacznie rozszerzy swoją sieć naziemną w USA do 40 obiektów w 18 jurysdykcjach.

Firma będzie teraz obecna w Kolorado, na Florydzie, w stanie Illinois, w stanie Indiana, Iowa, Kansas, Luizjana, Maine, Massachusetts, Mississippi, Missouri, Nevada, New Jersey, Nowym Meksyku, Ohio, Pensylwanii, Teksasie i Zachodniej Wirginii.

Prezes Penn Timothy Wilmott powiedział: „Nabycie Pinnacle Entertainment stanowi znaczący kamień milowy w 24-letniej historii Penn National jako firmy publicznej, która opiera się na naszym niezmiennym zaangażowaniu w dostarczanie wyjątkowej rozrywki klientom, wsparciu dla lokalnych społeczności, gdzie działamy i zwiększamy wartość dla naszych akcjonariuszy.

Finalizacja transakcji odbywa się przy dużym ruchu na amerykańskim rynku zakładów sportowych, ponieważ firmy starają się wykorzystać legalizację w niektórych stanach, po wyroku Sądu Najwyższego w sprawie PASPA na początku tego roku.

W zeszłym miesiącu Pinnacle uruchomił swoje pierwsze zakłady bukmacherskie w Mississippi, po tym jak stan stał się czwartym regulatorem zakładów sportowych od czasu uchylenia PASPA.

Pinnacle to jeden z największych, znanych i rekomendowanych bukmacherów na świecie. Firma słynie z wysokich kursów oraz najwyższych limitów stawek. Jest to bukmacher często wybierany przez profesjonalnych graczy.

 

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *