Państwo przejmie jednego z polskich bukmacherów

Totalizator Sportowy chce kupić Totolotka. Transakcja budzi wątpliwości ekspertów, ale zarząd spółki zapewnia, że wie, co robi.
Czy już niedługo w kolekturach Totalizatora Sportowego (TS) będzie można obstawić nie tylko 6 z 49 liczb w Lotto, ale także wyniki meczów piłkarskich? Wiele na to wskazuje. Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że państwowy gigant negocjuje zakup Totolotka, trzeciego pod względem udziałów w rynku bukmachera, kontrolowanego przez grecki Intralot, a negocjacje są na ostatniej prostej.

— Możemy jedynie potwierdzić, że prowadzimy rozmowy — ucinają zgodnie Wojciech Szpil, prezes TS, i Adam Lamentowicz, szef Totolotka. Wejście na rynek bukmacherski to jeden z głównych elementów strategii TS na lata 2012-16. Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że państwowa spółka sondowała możliwość zakupu wszystkich czterech największych polskich bukmacherów: STS, Fortuny, Totolotka i Milenium. Właściciele dwóch pierwszych nie byli zainteresowani, rozmowy prowadzone z Milenium zakończyły się fiaskiem i po drugiej stronie stołu zostali tylko Grecy z Intralotu.

Mateusz Juroszek, szef największego rodzimego bukmachera, czyli STS, zapewnia, że wizja konkurowania z kontrolowanym przez skarb gigantem wcale go nie przeraża.
— Jestem przekonany, że jako prywatny podmiot będziemy funkcjonować lepiej niż, bądź co bądź, państwowa firma. Może nawet na tym skorzystamy? Państwo dostanie przecież dodatkowy argument, by wreszcie coś zrobić z nielegalną konkurencją zagranicznych e-operatorów, do których należy większość rodzimego rynku bukmacherskiego — mówi Mateusz Juroszek. Na taki efekt przejęcia Totolotka liczy też TS.

Według raportów firm konsultingowych, Polacy zostawiają u bukmacherów ponad 5 mld zł rocznie, z czego tylko mniej niż 20 proc. trafia do rodzimych firm. Zdecydowaną większość zgarniają zagraniczni operatorzy, oferujący zakłady przez internet i niepłacący w Polsce podatków.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *