Brytyjczycy mają nowy system walki z uzależnieniem

Brytyjscy operatorzy zakładów bukmacherskich ogłosili, że są w trakcie instalacji specjalnego oprogramowania na maszynach hazardowych w swoich lokalach, które ma uwolnić uzależnionych graczy od hazardowych problemów. Jest to wprowadzane w ramach inicjatywy „Systemy Świadomości Gracza” (Player Awareness Systems)  ogłoszonej dzisiaj przez Stowarzyszenie Brytyjskich Bukmacherów.

Wspomniana inicjatywa powstała na podstawie badań przeprowadzonych przez Responsible Gambling Trust w 2014 roku. Wyniki wykazały, że jest możliwe rozróżnienie  graczy z problemami hazardowymi i tych bez skłonności do uzależnień.

Zainstalowane oprogramowanie, będzie w stanie analizować zachowania klientów, podczas stawiania zakładów w lokalach bukmacherskich. Osoby z objawami uzależnienia będą natychmiast informowani przez wiadomości SMS lub e-maile zawierające ostrzeżenia na temat ich zachowania. Pracownicy bukmacherskich lokali będą również posiadać prawo do interwencji, gdy z systemu wpłynie taka informacja. Gracze muszą być zalogowani na swoje konta, aby system był w stanie analizować ich zachowanie i przesyłał ostrzeżenia.

William Hill i Ladbrokes to pierwsze firmy hazardowe, które wprowadziły u siebie nową inicjatywę. Obaj operatorzy w dużym stopniu polegają na przychodach z automatów do stawiania zakładów w lokalach.

Prezes Ladbrokes, Jim Mullen powiedział, że w pełni popiera inicjatywę „Systemów Świadomości Gracza” i że jego firma połączy siły z innymi operatorami oraz przedstawicielami władz przy współpracy w „sprawach mających na celu zmniejszenie potencjalnych szkód.”

Stowarzyszenie Brytyjskich Bukmacherów powiedziało, że wszyscy jej członkowie podpisali się pod inicjatywą „Systemy Świadomości Gracza”. Jest to pierwszy raz, kiedy tego typu inicjatywa spotkała się z tak pozytywną reakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.