Betfred chce powiększyć swój zasięg w Wielkiej Brytanii

Firma bukmacherska Betfred zapowiedziała, że w planach ma przejęcie ok. 500 lokali z zakładami sportowymi na terenie Wielkiej Brytanii. Zdaniem współwłaściciela firmy poszczególne lokale mogą być sprzedawane w wyniku połączenia się dwóch dużych bukmacherów Gala Coral oraz Ladbrokes.

Fuzja, która wciąż czeka na zezwolenie od władz regulujących rynek, doprowadziłaby do powstania największego brytyjskiego bukmachera, którego ilość punktów sprzedaży zakładów wynosiłaby około 4000 lokali.

W wyniku tej transakcji, firmy Ladbrokes i Gala Coral mogą zostać zobligowane do sprzedaży części swoich lokali konkurencji. Wszystko aby zapobiec nierównej konkurencji i zadowolić organy regulacyjne w Wielkiej Brytanii.

Współwłaściciel Betfred, Fred Done powiedział, że byłby zainteresowany kupnem niektórych punktów przyjmowania zakładów i pragnie pomówić z firmami Ladbrokes i Gala Coral o ewentualnej transakcji.

John Boyle, właściciel Boylesports, mówi, że połączenie tych dwóch firm może być szansą na wejście niezależnego bukmachera na rynek w Wielkiej Brytanii.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *