PokerStars wchodzi na duński rynek z… zakładami sportowymi

PokerStars ubiega się o pięcioletnią licencję na prowadzenie zakładów sportowych w Danii. Jak na razie, przyznano firmie pozwolenie tymczasowe.
Eric Hollreiser, wiceprezes ds. komunikacji w firmie Amaya będącej właścicielem PokerStars, powiedział: „Zakłady online są ekscytującą rozrywką dla fanów sportu. Pozwalają sprawdzić stan swojej wiedzy a także na konkurowanie z przyjaciółmi i innymi fanami sportu.”

Dodał: „Jesteśmy zadowoleni z możliwości oferowania zakładów sportowych w ramach licencji, która zapewnia nadzór nad lokalnym rynkiem i pozwala PokerStars wnieść swoje doświadczenie i wysokie standardy gwarantujące rzetelność, zgodność i bezpieczeństwo dla duńskich graczy.

„Zaangażowanie firmy Amaya sprzyja właściwemu rozwojowi gier online poprzez wspieranie lokalnych regulacji, które chronią graczy i tworzą realny, konkurencyjny rynek zapewniający dochód dla lokalnych samorządów”.

Podczas gdy firma Ladbrokes wycofała się z Danii na początku roku, powołując się na brak „satysfakcjonującego wzrostu przychodów”, władze Danii odnotowały całkiem znaczący wzrost rynku w grach online co roku od zakończenia monopolu hazardowego przez Danske SPIL w 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.