Który bukmacher sponsorem Wisły Kraków?

Fortuna, ForBET, czy może Bet-at-home? Na przestrzeni ostatniego miesiąca w sieci pojawiło się wiele informacji na temat potencjalnego nowego sponsora Wisły Kraków. Klub z Reymonta obecnie nie reklamuje na swoich koszulkach żadnego podmiotu po tym jak sprzedał go poprzedni właściciel Bogusław Cupiał.

Do 2009 roku sponsorem Wisły Kraków była firma Bet-at-home, która według szacunków firmy Roland Berger za roczną ekspozycję na koszulkach oraz pozostałe świadczenia sponsorskie płaciła około 4 mln złotych rocznie. W związku z wprowadzeniem ustawy hazardowej oba podmioty zostały zmuszone do zakończenia współpracy.

rb_umowy

Dlatego też nie bez przyczyny właśnie nazwa bukmachera Bet-at-home pojawiała się wśród nazw podmiotów potencjalnie zainteresowanych podpisaniem umowy sponsorskiej. Warunkiem transakcji miało być jednak pozyskanie licencji na działanie w Polsce przez austriacką firmę. Rynek polski jest bardzo istotny dla Bet-at-home, co oznacza, że firma bardzo uważnie musi brać pod uwagę rejestrację swojej działalności nad Wisłą bez względu na to jak potoczą się dalsze losy ustawy hazardowej (szczególnie pod kątem podatkowym).

Jednak od początku roku firmą bukmacherską, która najczęściej była łączona z Wisłą była Fortuna. Choć informacje pozyskane przez redakcję E-PLAY wskazywały na duże prawdopodobieństwo prawdziwości tej wiadomości to zdementował ją w dniu dzisiejszym redaktor serwisu Goal.pl Cezary Brzuzy:

Przypomnijmy, że do końca ubiegłego roku Fortuna była sponsorem innego krakowskiego klubu – Cracovii. Natomiast do zakończenia sezonu 2015/2016 bukmacherskim partnerem Wisły była inna polska firma – Totolotek.


1 thought on “Który bukmacher sponsorem Wisły Kraków?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.