Ekstraklasa legalnych bukmacherów

Dwanaście klubów Ekstraklasy współpracuje z licencjonowanymi w Polsce bukmacherami. Zimę na pozycji „lidera bukmacherów” spędzi Totolotek, który jest sponsorem zarówno Jagielloni Białystok, jak i Lechii Gdańsk. Obecną sytuację sponsoringową w polskiej Ekstraklasie przeanalizował portal Goal.pl.

Nasza umowa z Jagiellonią obowiązuje do końca obecnego sezonu, a z Lechią do końca sezonu 2017/18. Obie mają opcję przedłużenia – poinformował Mariusz Rzeczkowski, Communication Manager w Totolotek SA.

Co ciekawe umowy nie przewidują dodatkowych premii od sponsora za zdobycie Mistrzostwa Polski lub awans do europejskich pucharów przez zespoły z Białegostoku i Gdańska. Takich premii można się spodziewać w umowie sponsoringowej Fortuny z Legią Warszawa. Oba podmioty z powodzeniem współpracują od początku 2014 roku, a logo Fortuny będzie obecne na koszulkach aktualnego Mistrza Polski przez kolejne 3 lata.

Należy szczególnie docenić dalsze angażowanie się firmy w sponsoring polskiego sportu, gdyż pozwala nam on realizować marzenia o nawiązaniu walki z czołowymi klubami piłkarskimi Europie. Bez wsparcia ze strony naszego sponsora głównego nie byłoby to możliwe – podkreślał Jakub Szumielewicz, wiceprezes zarządu Legii Warszawa, po przedłużeniu umowy w grudniu 2016.

Wisła na celowniku bukmacherów

Fortuna przedłużyła umowę z Legią, a jednocześnie z końcem roku zakończyła współpracę z Cracovią (baner sponsorski tego bukmachera był obecny m.in. na stadionie „Pasów”). Jednocześnie w Krakowie pojawiły się pogłoski o tym, że to właśnie Fortuna będzie nowym „koszulkowym” sponsorem Wisły.

– W tej chwili Fortuna nie prowadzi żadnych rozmów z Wisłą na temat ewentualnego sponsoringu krakowskiego klub – dementuje Bartłomiej Płoskonka, online marketing manager w Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.

Wisła, która w przeszłości była sponsorowana przez Bet-at-home (aktualnie bez polskiej licencji) oraz Totolotek, jest jednym z czterech klubów Ekstraklasy, który nie ma umowy z żadnym operatorem zakładów sportowych. Jak ustalił goal.pl aktualnie trwają rozmowy z jednym z bukmacherów posiadającym już polską licencję. Nieoficjalnie mówi się też o tym, że swoje logo na koszulkach piłkarzy z Krakowa chciałby mieć zagraniczny bukmacher, który o taką licencję wystąpi.

Czytaj dalej na goal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.