Jaka jest różnica między tradycyjną firmą bukmacherską a „giełdą zakładów”?

Giełda zakładów jest podobna do klasycznej firmy bukmacherskiej, ale różnice są na tyle znaczące, że nosi ona inną nazwę i model biznesowy. To bardziej model, w którym klienci mogą kupować i sprzedawać aktualnie oferowane kursy.

Jest to mniej więcej to samo, co robi tradycyjny bukmacher, ale na giełdzie zakładów to klienci sami ustalają kursy. Giełda zakładów w ogóle nie dba o to, jak dobre lub złe są zakłady, ponieważ pobierają niewielką prowizję od zwycięskiego typu każdego zakładu.

Największym przykładem giełdy zakładów jest firma Betfair. Możesz tam kupować i sprzedawać zakłady. U tradycyjnego bukmachera możesz jedynie zawrzeć zakład, który wygrasz, bądź przegrasz.

Co to oznacza?

Stawiając zakład u klasycznego bukmachera, obstawiasz, że coś się wydarzy. Bukmacher wygrywa, jeśli tak się nie stanie. Na giełdzie zakładów ten sposób stawiania nazywany jest potocznie BACK.

Dzięki giełdzie zakładów możesz zagrać rolę bukmachera i założyć się, że coś się nie wydarzy. Tego rodzaju operacja nazywana jest na giełdzie zakładów jako LAY.

Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć innego klienta, który jest gotów zagrać to (kupić) po kursie, jaki Tobie odpowiada.

Stwarza to możliwości handlu i arbitrażu, które byłyby prawie niemożliwe przy kontaktach z tradycyjnymi bukmacherami. Inteligentni gracze mogą znaleźć wiele okazji do skorzystania z nierówności na rynku giełdy zakładów i zagwarantować sobie zysk.

Niektóre tradycyjne firmy bukmacherskie krytykują giełdy zakładów za stymulowanie korupcji w sporcie. Łatwiej jest przewidzieć, że coś się nie wydarzy niż to że się wydarzy. Natomiast tradycyjne firmy bukmacherskie, sugerują, że dawanie jednostkom możliwości zysku spowoduje, że więcej wydarzeń zostanie „ustawionych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.