Hazard oparty na umiejętnościach: podobieństwa między zakładami sportowymi a pokerem

Na pierwszy rzut oka poker i zakłady sportowe wydają się prawie biegunowymi przeciwieństwami. Bukmacherzy i strony internetowe oferujące pozornie niekończący się wybór rynków, na które można stawiać zakłady, wydają się być światami innymi niż struktura gry w pokera.

Jednak może to być coś więcej niż na pierwszy rzut oka. Jeśli masz ochotę na trzepotanie koni lub obstawianie pierwszego akumulatora po życiu przy stołach do gry w karty, lub odwrotnie, oto kilka podobieństw między pokerem a zakładami sportowymi.

Element umiejętności

W przeciwieństwie do gier takich jak szachy, w których wyraźnie widać różnice umiejętności graczy, w pokerze i zakładach nigdy nie masz 100% pewności, jak duża jest Twoja przewaga. Polskie kasyno online oferuje wiele opcji zakładów, dlatego of czasu do czasu dokonywanie nierentownych zakładów lub gra w pokera może prowadzić do dobrych wyników – dlatego prawie wszyscy gracze w pokera i obstawiający sport mają tendencyjny pogląd na ich rzeczywisty poziom umiejętności. Jeśli jesteś zbyt uparty, możesz po prostu przekląć pecha i nie analizować, dlaczego przegrałeś, podczas gdy dobrzy gracze i zakłady zawsze szukają sposobów na poprawę, bez względu na to, czy ich wyniki były ostatnio dobre, czy złe.

Dyscyplina

Mimo to, że hazard oparty na umiejętnościach to najlepszy wybór dla tych grąży, którzy chcą grac profesjonalnie, dyscyplina jest nie mniej wrażliwym aspektem. Chociaż charakter zakładów i pokera różni się pod względem dyscypliny, głównie dlatego, że w zakładach praktycznie nie masz limitu czasu na podejmowanie decyzji o obstawianiu zakładów do momentu rozpoczęcia wydarzenia, podczas gdy w pokera jesteś w ciągłym czasie presja, oba wymagają dużej cierpliwości, jeśli chcesz odnieść sukces. W zakładach oznacza to, że czasami możesz nie znaleźć zyskownych okazji do obstawiania i musisz przejść mecz za meczem, dopóki nie zauważysz wyraźnego błędu cenowego. W pokerze możesz przez jakiś czas nie znaleźć dobrych ręk lub po prostu być martwym kartą w doskonałej grze i trzeba po prostu spasować rękę po ręce i obserwować, jak grają inni. Na początek, właściwą decyzją byłoby przeczytanie wskazówek o grze w pokera pod względem dyscypliny, jeśli chcesz grać profesjonalnie.

Zakłady i poker mogą być zabawą i rekreacją

Poker na żywo lub zakłady na E-Sports i oglądanie gry ze znajomymi może być świetną rozrywką na relaks i spotkanie towarzyskie, jednocześnie ciesząc się grą. Jeśli najczęściej grasz w pokera lub grasz w pokera, aby się nim cieszyć, powinieneś zachować ostrożność, przestrzegając budżetu i nie pozwolić, aby przejęło ono Twoje życie. Chociaż te czynności mogą być dość zabawne, są dość uzależniające i dlatego należy je wykonywać z umiarem – chyba że jesteś profesjonalistą z udokumentowanym doświadczeniem, w takim przypadku prawdopodobnie powinieneś spędzić dużo czasu na rozwijaniu swojego rzemiosła i doskonaleniu dalej.

Jaka branża jest bardziej zyskowna?

Rentowność zarówno pokera, jak i zakładów sportowych zależy od wielu czynników, ale w większości zależy od twoich umiejętności. Możesz zarabiać w obu, jeśli masz odpowiedni zestaw umiejętności. W pokerze oznacza to, że im mniej błędów popełniasz i im więcej błędów popełnia Twój przeciwnik, tym bardziej będzie to opłacalne. W zakładach sportowych im więcej błędów cenowych na rynkach można dostrzec, tym bardziej zyskowny będziesz.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy chcesz obstawiać zakłady sportowe lub grać w karty, zawsze jest więcej do nauczenia się, ponieważ pole do poprawy dla gracza jest praktycznie nieograniczone. Oba wymagają tego samego rodzaju cech i dzielą kilka wspólnych zasad, które można wykorzystać, aby uzyskać matematyczną przewagę nad konkurencją. Zakłady sportowe i poker są uwielbiane przez hazardzistów na całym świecie więc życzymy powodzenia, zarówno przy stołach, jak i przy zakładach sportowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.