Nowe regulacje w Czechach

Z dniem 1 stycznia 2017 roku w Czechach pojawi się nowa ustawa hazardowa. Zgodnie z założeniami dokumentu podmioty z branży bukmacherskiej zapłacą 23% podatek od wygranych brutto a firmy z innych krajów Unii Europejskiej zostaną dopuszczone do rynku czeskiego.

Każdy operator chcący działać na terenie Czech będzie musiał otrzymać krajową licencję i płacić podatki w tym kraju. W przeciwnym razie strona internetowa bukmachera zostanie zablokowana a reklamy tych firm będą uznane za nielegalne. We wstępnym projekcie ustawy wysokość podatku miała wynieść 30%, potem 25%, ostateczna wartość uplasowała się na poziomie wspomnianych 23% (dla branży automatów stawka podatkowa wyniesie 35%). W rozmowie dla czeskiego portalu Hospodářské noviny przedstawiciel Paddy Power Betfair Martin Lycka pozytywnie odniósł się do nowych regulacji:

„Stawka 23% od wygranej brutto jest bardzo pozytywną wiadomością. Ustawa znajdzie się teraz w Senacie, więc teoretycznie zmiany w prawie mogą jeszcze zajść, ale jeżeli obecne zapisy zostaną utrzymane to zachęcą zagranicznych operatorów do rejestracji na rynku czeskim”.

Martin Lycka ustosunkował się również do pytania dotyczącego potencjalnego wejścia na rynek czeski spółki Paddy Power Betfair:

„Nie ja decyduję o takich kwestiach, ale z pewnością poleciłbym rejestrację na rynku czeskim przy proponowanych zmianach. Stawka podatku dla bukmacherów jest dla nas bardzo opłacalna. (…) Nawet w przypadku potencjalnego wejścia za wcześnie jednak rozmawiać o jakiejkolwiek kampanii reklamowej, czy sponsoringu. Prawdopodobnie w drugiej połowie roku wystąpimy o zezwolenie na działanie od 1 stycznia 2017. Dopiero wtedy możemy myśleć nad działaniami tego typu. Sądzę, że w kontekście marketingowym nie różniłyby się w od tego co robiliśmy w innych krajach.”

Źródło: Hospodářské noviny

2 thoughts on “Nowe regulacje w Czechach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.