Związki sportowe rozmawiają o ustawie hazardowej

13 kwietnia odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami partii Polska Razem a reprezentantami najważniejszych związków sportowych w Polsce. Tematem rozmowy były konsultacje w sprawie projektu zmian ustawy o grach hazardowych w kontekście sponsorowania sportu.

W spotkaniu wziął udział m.in. wiceprezes Rady Ministrów oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Obecni byli również m.in. reprezentanci Polskiego Związku Piłki Nożnej (Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN), Polskiego Związku Hokeja na Lodzie (Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny PZHL), Polskiego Związku Tenisowego, Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Polskiego Związku Koszykówki. W spotkaniu konsultacyjnym brali udział także przedstawiciele branży zakładów bukmacherskich. Według naszych informacji reprezentanci związków sportowych z zadowoleniem przyjęli propozycje Partii Razem. Co zakłada omawiamy na spotkaniu projekt?

konsultacje

  • Rozwiązania prawne wzorowane są na modelu duńskim, co oznacza znaczne zliberalizowanie rynku;
  • Forma podatku zostanie zmieniona z obrotowego na GGR (suma wpłaconych przez uczestników gier środków pomniejszona o wypłaty wygranych), wysokość podatku prawdopodobnie na poziomie 20%;
  • Zliberalizowana zostanie kwestia reklamy i sponsoringu (aczkolwiek pojawią się tutaj pewne ograniczenia np. ilościowe i godzinowe);
  • Legalizacja pokera online;

Niewątpliwe trzeba przyznać, że to bardzo pozytywne informacje po wczorajszych doniesieniach sejmowych. W niedługim czasie projekt powinien zostać podany do publicznej wiadomości.

VoltBukmacher

About Author

1 thought on “Związki sportowe rozmawiają o ustawie hazardowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *