Coronavirus: brytyjscy bukmacherzy stracą miliardy

Brytyjscy bukmacherzy stracili już 2,2 miliarda euro po Miami Open gdy wszystkie mecze NBA zostały anulowane.

Najwięksi bukmacherzy w Wielkiej Brytanii stracili ponad 2 miliardy funtów (2,2 miliarda euro) po anulowaniu kilku wydarzeń sportowych z powodu wybuchu wirusa Coronavirus na całym świecie.

Bukmacherzy zostali mocno uderzeni po kieszeni po odwołaniu mistrzostw tenisa w Miami Open, a wszystkie mecze US National Basketball Association (NBA) zostały zawieszone do odwołania.

Premier ligi hiszpańskiej La Liga zawiesił wszystkie mecze na dwa tygodnie Grand Prix Australii również zostało odwołane w ostatniej chwili.

Oczekuje się, że UEFA wkrótce podejmie decyzję o zawieszeniu Ligi Mistrzów i Ligi Europy, jednych z najważniejszych wydarzeń sparingowych dla bukmacherów.

W wyniku kryzysu i odwołania dużych wydarzeń sportowych akcje bukmacherów pogrążyły się do rekordowych minimum, ponieważ inwestorzy obawiają się, że kryzys może się pogorszyć w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Udziały w Paddy Power i właściciela Betfair – Flutter Entertainment – które w ubiegłym roku osiągnęły około trzech czwartych obrotu wynoszącego 2,1 miliarda funtów z zakładów sportowych – zostały mocno ograniczone, spadając 15,6 procent, czyli 1232 pensów, do 6692 pensów ostatniej nocy i czyniąc go jednym z największych spadków na FTSE 100.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.